Mobil uyumlu site kurulumu nasıl olmalı

Akıllı telefonlar artık her kesimden insanın yoğun olarak kullandığı cihazlar haline geldi. Hal böyle olunca anında internete erişim kolaylığı ortaya çıktı.

Mobil uyumlu site kurulumu nasıl olmalı

Sosyal medya uygulamalarının popülerlik kazanmasıyla, kullanıcıların internete erişim sağladığı cihazlar büyük oranda akıllı telefonlara ait oldu. Araştırmalara göre internete bağlanmada akıllı cihazların tercih edilme oranı giderek artış gösterecek. İşletme sahipleri için bu durumu bir avantaja dönüştürme fırsatı bulunuyor. Mobil site kurulumu sağlandığı taktirde çok sayıda kullanıcıya ulaşabilmek mümkün hale gelecektir. Hedef kitle analizi yapılması durumunda mobil kullanıcıları potansiyel müşterilere dönüştürmek, sonrasında mobil siteye giriş yapmaları sağlanarak satış rakamlarını yükseltmek bir hayal değil. Günümüzde işletmelerin büyük bir kısmı bu stratejiyi takip ediyor. Sizler de işletmenizi mobil uyumlu bir web sitesine taşıyarak yeni müşteriler elde edebilir, ürün ve hizmet satış oranlarınızı artırabilirsiniz.

Mobil Site Nedir?

Mobil siteler aslında yalnızca mobil cihazlarda gösterilen web siteleri değildir. Bir internet sitesi olarak mobil uyumluluğa sahip tasarımlardır. Hem bilgisayarlardan hem de akıllı cihazlardan erişim sağlanabilir. Eğer bir web sayfası mobil uyumluluğa sahip değilse müşterilerinin büyük bir bölümüne ulaşamayacaktır. Bu nedenle hazır web sitesi satın alırken, temanın akıllı cihazlarda Responsive yani “duyarlı” bir niteliğe sahip olması gerekecektir.

Mobil uyumlu hazır site oluştururken birçok ayrıntıya dikkat edilir. Mobil cihaz üreten şirketlerin cihazlarındaki ekran boyutları değerlendirmeye alınarak şablonun tasarlanması sağlanır. Örneğin; web sitenizdeki header arka plan görselinizin boyut olarak istediğiniz gibi ayarlandı. Ancak bu boyutun mobil cihaz gösterimlerinde farklı olmaması gerekiyor. Eğer mutlak bir uyumluluk bulunmuyorsa, header arka plan görselinizin akıllı cihazlardaki boyutu ekran dışına taşabilir. Kullanıcı bakımından ortaya hoş olmayan, amatörce bir durum ortaya çıkacaktır. Sadece görseller değil site içi yazılar, kategoriler, menüler, sayfalar ve ana sayfanın aynı düzen içinde Responsive nitelikte olması gerekecektir. Firmamız tarafından satışa sunulan bütün temalarda mobil uyumluluk esası bulunur. Bu sayede web sitenizin tüm cihazlarda doğru bir şekilde gösterilmesi sağlanır.

Mobil Site Kurulumu Nasıl Yapılır?

İlgili kategorilerden beğenerek seçtiğiniz hazır tema şablonlarını bilgisayarınıza indirerek kurulum aşamasına geçebilirsiniz. Dilerseniz bu hizmeti ücretsiz olarak tarafımızdan alabilirsiniz. Hosting bilgilerinizi bizlerle paylaşmanız durumunda, yeni web şablonunuzu sizler için kısa sürelerde kurmuş olacağız. Sonrasında web sitenize içerik girmeye başlayabilir, ürün ve hizmet tanıtımlarınızı müşterilerinizle buluşturabilirsiniz.

Mobil Site Kullanımı Nasıl?

Firmamızdan aldığınız hazır şablonlarda hiçbir teknik bilgiye gereksinim duymadan işlem yapılabilmektedir. Kullanım kolaylığı sunan panel sayesinde web sitenize ürün ve ürün görseli yükleyebilir, sipariş modülünü oluşturabilir, resim galerisi paylaşabilirsiniz. Ayrıca ana sayfa ayarlarını yaparak sitenizi özelleştirebilirsiniz. Menü, kategori ve sayfaların nasıl görüneceğini paneldeki ayarlamalarla yapmanız mümkündür. Böylece web sayfanızın daha profesyonel bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Panel üzerinden yapacağınız değişikler sonrası otomatik olarak mobil uyumluluk devreye girecektir. Mobil site satın al kampanyalarından yararlanarak işletmenizin internet ortamındaki varlığını güçlü hale getirebilirsiniz.

Mobil Site Şablonunu Nasıl Seçmeliyim?

İçinde yer aldığınız sektöre göre hazır mobil site seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin bir kuaför işletmeniz bulunuyorsa, firmamızda bulunan ilgili kategoriden kuaför temalarını inceleyebilirsiniz. Bünyemizde her sektör için kesin çözümler sağlayan çok sayıda mobil tema bulunmaktadır.

Mobil Tema Fiyatları

İşletmenizi internet dünyası ile tanıştırırken belirli bir bütçeyi gözden çıkarmanız gerekecektir. Ancak firmamızda bulunan hazır site şablonları sayesinde ödeyeceğiniz rakamlar bütçenizi zorlayacak düzeyde olmayacaktır. Böylece bütçenizi reklam ve tanıtım gibi diğer harcama kalemlerinde esnek bir şekilde kullanabileceksiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER