Microsoft, Project Scarlett ile çok iddialı

Microsoft bu nesilde çok da iyi işler yapamadı. 2013 yılında satışa sunulan Xbox One, satış başarısı anlamında rakibi PlayStation 4’ün hayli gerisinde kaldı. Bu durumun en büyük sebeplerinden birisi de Microsoft’un Sony kadar özel oyun sunamamasıydı.

Microsoft, Project Scarlett ile çok iddialı

Sony bu nesilde hali hazırdaki özel oyunlarının üzerine koyarak başarılı işler yaptı. Microsoft ise zaten kısıtlı olan özel oyun kütüphanesini Windows platformuna getirerek büyük bir hataya imza attı.

Sonuç olarak bakıldığında, Xbox One X bu nesilde PlayStation 4’ün hayli gerisinde kaldı. Fakat önümüzdeki nesilde işler tamamen tersine dönebilir.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Microsoft’un yetkili isimlerinden Matt Booty, Project Scarlett için her 3 – 4 ayda yeni bir özel oyunun raflardaki yerini alacağını duyurdu. Bu gerçekten de iddialı bir söylem. Fakat şunu da unutmamak gerekiyor. Microsoft’un bünyesinde 15 stüdyo yer alıyor. Bu stüdyolardan pek çoğunun şu anda Project Scarlett oyunu üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Eğer Booty’nin ifadesi doğruysa, Microsoft yeni nesilde gerçek anlamda fırtınalar estirebilir. Elbette bu oyunların Windows platformuyla da paylaşılmaması gerekiyor. Aksi takdirde PC için de gelen bir oyun için kimse yeni Xbox konsolunu almayacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER