Markalar, İnternette SEO İle Büyüyor!

İnternet sitelerinin arama motoru sonuçlarında yüksek sıralarda yer almasını sağlayan SEO hizmeti markalar için fazlasıyla önemlidir. Yapılan araştırmaların gösterdiği üzere, arama yapan kişilerin büyük bir çoğunluğu ilk sıralarda yer alan sitelerin çok daha güvenilir olduğunu düşünüyor.

Markalar, İnternette SEO İle Büyüyor!

İnternet sitelerinin arama motoru sonuçlarında yüksek sıralarda yer almasını sağlayan SEO hizmeti markalar için fazlasıyla önemlidir. Yapılan araştırmaların gösterdiği üzere, arama yapan kişilerin büyük bir çoğunluğu ilk sıralarda yer alan sitelerin çok daha güvenilir olduğunu düşünüyor.

Marka bilinirliğini yükseltmenin ve potansiyel müşterilerinize çok daha kolay ulaşmanın anahtarı doğru şekilde yapılmış bir SEO çalışmasından geçmekte. Potansiyel müşterilerinizi firmanız için gelire çevirecek olan bu çalışmalar markanızı her açıdan destekleyecektir.

SEO Nedir?

SEO kelimesinin açılımı arama motoru optimizasyonudur. Bir internet sitesinin, Google dahil olmak üzere herhangi bir arama motoru üzerinde yapılan aramada yüksek sıralamalarda olması için yapılan çalışmalar bütününü belirtir.
 

SEO çalışması ile internet siteleri hem kullanıcılar hem de arama motorları için uyumlu hale getirilir. Özellikle sektör lideri Google’ın yönergelerine ağırlık verilerek yapılan bu çalışmalarda kullanıcı deneyimi ve arama motorları için yapılan optimizasyon bir bütün olarak ele alınmalıdır. 

SEO trendleri ve arama motorları tarafından sunulan yönergeler devamlı olarak güncellenmektedir. Bu durum internet sitelerinin de devamlı olarak bu yönergelere uygun olduğunun kontrolünü gerektirir.

Rolibo’da internet sitenizin ihtiyaç duyduğu tüm çalışmalar en iyi şekilde yerine getirilmektedir. Alanında uzman bir ekip tarafından devamlı olarak takip edilen SEO trendleri ile sıralamalarınız sabit kalır, her zaman için rakiplerinizden ön planda olursunuz.

SEO Ne Tür Çalışmaları İçerir?

Arama motoru optimizasyonu için yapılacak olan tüm çalışmalar siteye göre belirlenmek zorundadır. Bunun temel sebebi, her internet sitesinin ihtiyaçlarının farklı olmasıdır. Yine aynı şekilde her markanın kendine göre farklı ihtiyaçları olabilir.

Rolibo’da herhangi bir çalışmaya başlanmadan önce yol haritası çıkarılır. Bu yol haritasında hangi çalışmaların yapılacağı, hangilerinin markaya ve internet sitesine katkı sağlayacağı belirlenir. Buna uygun çalışmalar yol haritası ışığında devam ettirilir. 

SEO devamlı olarak değişen trendleri ile çok iyi bir takip gerektirmektedir. Rolibo’da bu iş için kullanılan pek çok araç ile SEO çalışması yapılan internet sitesinin ve rakiplerinin analizleri yapılır, zayıf ve güçlü olduğu noktalar tespit edilir.

Bir bütün olarak ele alınması gereken arama motoru optimizasyonunda hem site içinde hem de site dışında bir takım çalışmalara ihtiyaç duyulur. Uygun görülen internet sitelerinde yapılacak tanıtımlardan site içerisindeki içeriklerin düzenlenmesi ve SEO uyumlu hale getirilmesine kadar pek çok adım bu işin bütününü oluşturmaktadır.

SEO hakkında Wikipedia’da yayınlanan makaleyi  https://tr.wikipedia.org/wiki/Arama_motoru_optimizasyonu adresinden okuyabilirsiniz.

İnternet Sitem İçin En Uygun SEO Çalışması Nedir?

Her internet sitesi için aynı şekilde yapılan bir paket çalışma uygulamak doğru olmayacaktır. Sitenizin ihtiyaçlarının ne olduğunu anlamak için öncelikle bazı konularda incelemeler yapılması gerekir. 

https://www.youtube.com/watch?v=7MP66S5GZw8

Rekabet analizi yapılması gereken çalışmaların başında gelir. Önüne geçmek istediğiniz rakipleriniz, kelime grubunuzdaki rekabet oranı ve diğer faktörler uygulanacak olan SEO çalışmalarını etkileyecektir. Özellikle rakiplerinizin ne tarz çalışmalar yapıyor olduğunu görmek çok önemlidir. 

Rakipleriniz kadar internet sitenizin iç optimizasyonu da önemlidir. Yeterli ve düzgün kullanıcı deneyimi sağlayıp sağlamadığı, site açılış hızı, mobil uyumluluk, arayüzün kullanıcılar için uygun olması, içeriklerin SEO uyumu ve daha pek çok faktör iç optimizasyon adımında kontrol edilmeli ve gerekliyse düzeltimelidir.

SEO, oldukça kapsamlı bir süreçtir. İnternet sitesinin içinde ve dışında atılması gereken pek çok farklı adımı içerir. Bu nedenle her zaman için uzman bir ekip ile çalışılmalı, bu iş için uygun araçlarla tam ve düzgün bir yol haritası çizilmelidir.

Rolibo, alanında yıllar boyu edindiği tecrübe ile Türkiye’nin dört bir yanından pek çok başarılı markanın dijital görünürlüğüne katkı sağlamakta. Yüksek müşteri memnuniyeti ve kesin başarı hedefi ile çalışan Rolibo, zirveyi sevenleri yükseklere davet ediyor!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER