Lüks Algısı Değişiyor

Yeni modeliyle lüks algısını en üst noktaya taşımayı hedefleyen Infiniti dört kişilik ‘Q80 Inspiration’ı Paris Otomobil Fuarı'nda gün yüzüne çıkaracak.

Lüks Algısı Değişiyor
Sürücü eksenli güç aktarım mekanizması ve yeni araç içi teknolojileri ile sınıfında fark yaratan Q80 Inspiration, 2 Ekim Perşembe lanse edilecek.
 
Infiniti’nin gelecekte piyasaya çıkartacağı modellerin önünü açacak olan bu dört kapılı cesur sedan, kendi sınıfında rakiplerine meydan okuyor. Yeni konsept, otonom sürüş ve hibrit-elektrik güç aktarma gibi ilerici teknolojiler barındırıyor.
 
Tasarım sınırlarını zorlayan konseptte yan kapı aynası yer almıyor. Mükemmel estetiği bozmamak için araçta yan kapı aynası yer almazken, tavana kadar camlı yolcu kabini hafif akustik camla ön plana çıkartılıyor. Kapılar hem sürücü ve yolcuların kolay bir şekilde araca giriş ve çıkışını sağlayacak şekilde, hem de giriş-çıkış esnasında kabinin estetik cazibesini ön plana çıkartacak şekilde tasarlanmış.
Kişiselleştirilmiş yüksek kalite ve stil sahibi iç mekan, dört yolcu taşıma kapasitesine sahip. Koltuklarının etrafında karbon fiber, alüminyum ve deri malzeme kullanılmış İleri teknoloji adaptif süspansiyonunun yanı sıra, hafif ve sağlam şasisiyle aracın içindeki akustik camlar bir araya gelirken ek ses yalıtımı sayesinde otomobil en iyi sürüş deneyimini vaat ediyor.
 
Q80 Inspiration’nun, özel üretim 22 inç beşli dual-spoke hafif alaşımla çevrelenen 3103 mm’lik dingil mesafesi 5052 mm oranında genişletilmiş. Konsept, 2027 mm’lik genişliği ve 1350 mm uzunluğuyla diğer otomobillerden ayrılan bir duruşa sahip.
 
Infiniti’nin tasarım ve teknoloji harikası dört kapılı fastback modeli Q80 Inspiration, markanın yeniden tanımlanan premium fastback sınıfına giriş yapma niyetinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.
 
Kaynak: Chip
 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER