banner51

iPhone sahiplerine önemli uyarı!

Apple, geçtiğimiz günlerde yayınlamış olduğu iOS 13 güncellemesi ile büyük bir kesimin beğenisini toplasa da bazı kullanıcılar bu sürümden şikayetçi olmuştu. Bunu daha önceden kestiren Cupertinolu teknoloji devi, iOS 13.1 sürümünün testlerine daha önce başlamıştı.

iPhone sahiplerine önemli uyarı!

Apple bu tepkilerin ardından 30 Eylül'de yayınlayacağı iOS 13.1’in tarihini erkene çekmek zorunda kaldı.

Apple, 24 Eylül 2019 yani bugün iOS 13.1 ile karşımıza çıkacak. iOS 13 alan tüm modellere gelecek olan bu güncelleme ile sistemdeki tüm hatalar düzeltilecek.

Güncelleme ile ayrıca müzik paylaşma özeliği de sisteme eklenecek. OTA üzerinden sunulacak olan bu güncelleme Türkiye saati ile 20:00'da indirime sunulacak.

Güncellemeyi yüklemeden önce yine iTunes üzerinden yedek almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. iTunes ile nasıl yedek alacağınıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

iTunes ile yedek alma

iTunes’u açıp iPhone’u PC’ye bağlayın.

iPhone’unuzu bağladıktan sonra; iPhone’da Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? uyarısı alacaksınız. Güven seçeneğine tıklayın ve varsa iPhone’un şifresini girin.

iOS aygıtınızdaki veya Apple Watch’unuzdaki Sağlık ve Aktivite verilerini kaydetmek istiyorsanız yedeklemenizi şifrelemeniz gerekiyor. Bunun için; iPhone yedeklemesini şifrele kutusunu seçin ve kolay hatırlayabileceğiniz bir parola oluşturun ve şimdi yedekle seçeneğine tıklayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra iPhone’un yedeği otomatik olarak PC’ye kaydedilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER