Instagram'ın web sürümüne beklenen özellik geldi

Instagram'ın mobil sürümünde uzun zamandır olan mesajlaşma özelliği, sonunda web sürümüne eklendi.

Instagram'ın web sürümüne beklenen özellik geldi

Kullanıcıların uzun zamandır beklediği yeni özellik, Instagram'ın mobil uygulamasındaki Direct bölümüyle aynı işlevlere sahip.

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, mobil uygulama tarafında bir çok özelliğe sahipken, web tarafında ise pek işleve sahip değil.

Bu durumu ortadan kaldırmak isteyen yetkililer, Instagram'ın masaüstü web sürümüne yeni özellikler getirmeye başladı. Konuyla ilgili ilk gelen özellik ise mesajlaşma oldu.

Instagram yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, masaüstü web sürümü için eklenen mesajlaşma özelliği kısa bir süre için rastgele seçilen kullanıcılara test amaçlı yayınlanacak.

İlerleyen günlerde ise tüm Instagram kullanıcıları bu özelliğe erişecek. Mesajlaşma özelliğinin tam sürümü için herhangi bir tarih belirtilmediğini de ekleyelim.

Instagram'a 4 yeni özellik geliyor

Geçtiğimiz aylarda Instagram tarafından açıklananlara göre yeni bir takım özellik geleceği belli olmuştu. Bugün çıkan haberlere göre Instagram Boomerang özelliği için 4 yeni efekt yayınlayacak.

2019 yazında Instagram Boomerang için yeni efektlerini ve özelliklerini duyurup, bu özellikleri yalnızca test için bazı kullanıcılara sunmuştu. Bu yeni özelliklerle ilgili bir video ortaya çıktı ve özelliklerin ne olduğu belli oldu.

TikTok'un video konusunda hızlıca ilerlemesinin arkasında kalmak istemeyen Instagram; Boomerang için SloMo, Echo, Duo ve Trimming isimli özellikleri kullanıcılarına sunuyor.

SlowMo isimli özellik, Boomerang hızını yarıya düşürüyor ve yavaşlatılmış bir şekilde oynatıyor.

Echo özelliği, hereket halindeki bir şeyin arka planına yarı saydam bir iz ekliyor ve bu sayede hareket bulanıklığı ortaya çıkarıyor.

Duo, Boomerang'ı hem hızlandırıyor hem de yavaşlatabiliyor. Böylece glitch ve texture isimli efekt etkisi ortaya çıkıyor.

Trimming ise Boomerang'ı istediğiniz gibi kesip kısaltabilmenize imkan tanıyan bir özellik.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER