İç İçe Klasörler Oluşturun

iPhone ya da iPad'inizde çok sayıda uygulama mı var? iOS 8'de iç içe klasörler oluşturarak uygulamalarınızı daha düzenli saklamak için haberimize göz atın.

İç İçe Klasörler Oluşturun
iOS uygulamalarının çeşitliği giderek artıyor ve ortalama bir kullanıcı her geçen gün daha fazla sayıda uygulama kullanmaya başlıyor. Birçok iPhone ve iPad kullanıcısı uygulamaların arayüzde dağılmasından ve düzensizliğinden rahatsız oluyor.
 
iOS'un sunduğu klasörleme bir parça işleri toparlamaya yardımcı olsa da kullanıcılar iç içe klasörlerle arayüzde dağınık duran uygulama sayısını sıfıra indirme isteğinde. Eğer siz de iPhone ve iPad'inizde çok sayıda uygulama kullanıyorsanız ve düzen takıntınız varsa, iç içe klasörleme yönetimini önerebiliriz.
 
Yeni işletim sistemi iOS 8'de iç içe klasörleme yapmak için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmeniz gerekiyor.
 
1-Cihazınızın ekranında herhangi bir uygulama simgesinin üzerinde basılı tutun ve uygulama simgelerinin titrek hale gelmesini sağlayın.
 
2- Aynı klasörde yer almasını istediğiniz bir uygulamayı diğerinin üzerine sürükleyin. Bildiğiniz gibi, üst üste gelen iki uygulama ikonu otomatik olarak yeni bir klasör oluşturacak.
 
 
3- Oluşan klasörün içine daha önce oluşturmuş olduğunuz bir diğer klasörü sürükleyin. Bu noktada el çabukluğu büyük ölçüde önemli. Çünkü, iki uygulama ikonunu birbirinin üzerine sürüklediğiniz anda yeni bir klasör oluşacak ve bu yeni klasör animasyon ile büyüyerek ekranın merkezine gelecek. Animasyon başlamadan önce klasörün içine diğer klasörü sürüklemiş olmanız gerek. Yani, iş el çabukluğunda bitiyor.
 
4- Eğer yeterince hızlı olabildiyseniz iç içe klasörlerin oluştuğunu göreceksiniz. Oluşturduğunuz iç içe klasörü anlattığımız yöntem ile bir başka klasörün içine de yerleştirebilir, dizin ağacı yaratmaya kadar işi götürebilirsiniz. 
 
Ufak bir hatırlatma yapmakta fayda var; Bir klasörün içine yerleştirdiğiniz alt klasör, ana ekranda bakıldığında görünmeyecek. Alt klasörü ancak üst klasörün içine girdiğinizde görebileceksiniz.
 
Kaynak: Shiftdelete
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER