Gmail'i artık çevrimdışı kullanabilirsiniz! Nasıl yapılır?

Geçtiğimiz ay yeni sürümü ile sunulan Gmail, artık çevrımdışı olarak da çalışabilecek. Bu demek oluyor ki artık internetsiz kaldığınız zamanlarda Gmail'in yeni özelliği sayesinde çevrimdışıyken bile e-posta hesabınızı kullanabileceksiniz

Gmail'i artık çevrimdışı kullanabilirsiniz! Nasıl yapılır?

Yeni sürümü ile geçtiğimiz ay gündeme gelen Gmail artık çevrimdışı olarak da çalışabilecek.

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Google I/O etkinliğinde Gmail'in yeni arayüzü tanıtıma sunulmuştu. Yeni arayüz dışında en çok dikkat çeken özellik ise kullanıma sunulacak olan çevrimdışı özellikti. Bundan böyle internetsiz zamanlarda çevrimdışı özellik sayesinde Gmail'i kullanabileceksiniz. 

Gmail'in çevrimdışı özelliği sayesinde e-postaları okuyabilir, cevap yazabilir, yeni e-postalar oluşturabilir, düzenleyebilir ya da silebilirsiniz. Peki internete bağlandığınızda tüm e-postalarınız silinecek mi?

Siz internete tekrar bağlanır bağlanmaz tüm yaptığınız değişiklikler ana hesabınızla senkronize olacak. Yani e-postalarınız bu durumdan zarar görmemiş olacak. 

Peki Gmail'i çevrimdışı özelliğini etkinleştirmek için hangi ayarları yapmak gerekiyor? 

  • Öncelikle yapmanız gereken G Suite üzerinden bu ayarı etkinleştirmeniz gerekiyor. 
  • Kişisel bir hesap kullanıyorsanız çevridışı Gmail özelliğini kullanabilirsiniz.
  • Yapmanız gerekn tek şey, 'Ayarlar'a gitmek ve 'Çevrimdışı' sekmesinde yer alan Çevrimdışı e-postayı etkinleştir’ seçeneğini işaretleyin. 

Gmail’in yeni tasarımına sahip değilseniz bu seçenek ayarlar bölümünde karşınıza maalesef çıkmayacak. Gmail'i güncelleyerek bu yeni özellikten faydalanabilirsiniz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER