banner51

GM 8 WhatsApp ve Instagram sorunu (Uygulama Durduruldu hatası çözümü)

General Mobile tarafından üretilen GM 8 akıllı cep telefonunda bazı kullanıcıların WhatsApp ve Instagram ile ilgili sorunlar yaşadığı ortaya çıktı.

GM 8 WhatsApp ve Instagram sorunu (Uygulama Durduruldu hatası çözümü)

Türkiye merkezli akıllı cep telefonu üreticisi General Mobile, geçtiğimiz aylarda yeni akıllı telefon modeli GM 8'i duyurmuştu. Bu yeni modelin en önemli özelliği Android One programına dahil olması ve uygun fiyata 18:9 oranında ekrana sahip bir akıllı telefonu bulunmasıydı.

Teefonla ilgili en son alınan güncelleme sonrasında WhatsApp ve Instagram'da sorun yaşadığını belirten birçok kullanıcı şikayetlerini sosyal medyada paylaşmaya başladı. Güncellemenin ardından birçok GM 8 kullanıcısı Instagram'a girmekte zorlanırken, WhatsApp'ta ise dosya gönderi hatası ya da durum paylaşımlarına bakamama sorunu yaşamaya başladı. Bunlarla ilgili olarak sosyal medya ve forumlarda birçok şikayet bulunuyor. Bazı kullanıcılar ise Instagram ve WhatsApp uygulamalarına hiç giriş yapamayıp sürekli olarak “Uygulama Durduruldu” hatası aldıklarını da belirtiyor. Yani tek bir sorun bulunmuyor. Her kullanıcıya farklı sorunlar yansımış durumda.

Kesin çözüm bilinmiyor

Konula ilgili bazı kullanıcılar Instagram ve WhatsApp uygulamalarının eski sürümlerine dönerek sorunu çözdüklerini belirtirken bazı kullanıcılar ise farklı APK dosyalarını yükleyerek bu sorunu giderdiklerini belirtti. Bazı yorumlarda iseWhatsApp ve Instagram verilerini temizleyerek de sorunun giderildiğini iddia eden kullanıcılar bulunuyor.

GM 8 WhatsApp sorunu çözümü (kısmen işe yarayabilecek çözümler)

Google Play Store’a giriş yapıp WhatsApp uygulamasında yeni güncelleme olup olmadığını kontrol edip eğer güncelleme varsa bu güncellemeyi yükleyin.

Ayarlar > Uygulamalar > Tüm Uygulamalar > WhatsApp bağlantısını cihazınızdan açın burada “Verileri ve Ön Belleği Temizle” işlemini uygulayın.

Diğer bir yol:

WhatsApp uygulamasını kaldırıp yerine WhatsApp Business kurabilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 10:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atike
Atike - 2 yıl Önce

General Mobile M8 watsap durduruldu hatadh veriyor

erdoğan yücedağ
erdoğan yücedağ - 2 yıl Önce

ben gm 8 çift hat aldım 1 ay olmadı ama uygulamalar sureklı durdu gosterıyor nefret ettım neyapmalıyım

eren yılmz
eren yılmz - 2 yıl Önce

benimkide aynı problem Allah belasını versın

Semra
Semra - 2 yıl Önce

Çok kez watsapp silip yükledim ama olmuyor

Rüştü tandogan
Rüştü tandogan - 2 yıl Önce

Bende gm8 aldım aldıktan 4 gün sonra ses açma kapama tuşu çalışmıyordu garantiye gönderdim 30 gün olmadıysa yenisini gönderiniz dediler aynı telefon ü gönderdiler şimdide Whatsapp hata veriyor müşteri hizmetlerini ariyoarıyorum her aradığımda format at diyorlar iyi bı formatı öğrenmişler

Gonca
Gonca - 2 yıl Önce

WhatsApp business de durduruldu diyor

Nuri
Nuri - 1 yıl Önce

Dm'ler siliniyor ve durmadan hata raporu yakalandı diyor

Gm8
Gm8 - 5 ay Önce

Bende ne yazık ki fotoğraflar durdurldu diyor yardım lütfenn

SIRADAKİ HABER