Firefox ile Google Boşanıyor!

Firefox kullanıcıları için Google dönemi sona erdi! İşte Google'ın "yerini kapan" internet devi...

Firefox ile Google Boşanıyor!
Mozilla Vakfı, popüler Firefox tarayıcısında kullanılacak standart arama motoru için artık Google ile çalışmayacaklarını ve kullanıcılara Yahoo arama motorunu sunacaklarını açıkladı. Mozilla ve Yahoo arasındaki anlaşma önümüzdeki beş yıl için geçerli olacak. Bu da, önümüzdeki beş yıl boyunca Firefox tarayıcılarında Yahoo arama motorunun kurulumla birlikte standart olarak gelmesi demek. 
 
Firefox tarayıcısında yer alacak Yahoo motoru yeni bir arayüze sahip olacak ve aramaların izlenenemesi özelliği de bulunacak. Böylece Firefox kullanıcılarının mahremiyeti güvencede olacak.
 
Mozilla Blog'unda yapılan duyuruya göre değişiklik Aralık ayından itibaren geçerli olacak. Elbette kullanıcılar isterlerse Yahoo'yu devre dışı bırakıp Google arama motorunu tarayıcıya ekleyebilecekler.
 
Birkaç gün önce, bitmek üzere olan Google anlaşması hakkında çeşitli iddialar ortaya atılmış, anlaşma yenilenmezse Mozilla'nın geleceğinin tehlikede olduğu bile söylenmişti. Ama görünen o ki Mozilla, Google olmasa bile, kendine yeni müttefikler bulmakta pek zorlanmıyor...
 
Kaynak: Chip
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER