banner24

Facebook'ta Spam Maillerden Kurtulun!

Türk Facebook kullanıcılarının başı son günlerde hesaplarından gönderilen "spam mail"lerle dertte...

Facebook'ta Spam Maillerden Kurtulun!


Timeline yani Zaman Tüneli uygulamasından çıkmayı vaat eden bir eklentiyi indiren pek çok kullanıcının hesabından listesindeki arkadaşlarının duvarlarına istemdışı spam mailler gidiyor.

Facebook'un kullanıcılarını direk olarak "şikayetinizi yazın" bölümüne yönlendirmemesi ise kullanıcıları isyan ettirdi. Kullanıcılar şimdi Facebook'un bu konuda harekete geçmesini bekliyor.
 
Cnnturk.com'dan Ece Ertem'in haberine göre  Türk kullanıcılar Timeline'ı yani Zaman Tüneli uygulamasını pek sevmedi, bunu fark eden kötü niyetli yazılımcılar da onlara bu uygulamadan çıkmayı vaat eden bir eklenti sundu ve sorun da orada başladı.
 
Bu eklentiyi bilgisayarına yükleyen pek çok kullanıcı kısa süre sonra hesabından pek çok arkadaşının duvarına spam reklam maillerinin gönderildiğini fark etti ama iş işten geçmişti.
 
Facebook'un bu konudaki tavsiyesi ise öncelikli olarak, şifrenizi değiştirmek.

İnternette bu sorunu çözebilmeniz adına başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise şöyle tavsiye ediliyor:
- Gizlilik ayarlarına girin.
- "Reklamlar, Uygulamalar İnternet Siteleri" bölümünün sağındaki "ayarları düzenle"ye tıklayın.
- Açılan sayfada "tüm uygulamaları kapat" yazısı var, onu bulun ve önce tüm uygulamaları silin. Daha sonra güvenli bulup kullandıklarınızı yeniden yükleyebilirsiniz.
 
FACEBOOK SINIFTA KALDI 
Facebook kullanıcılarının en büyük şikayetleri ise Help Center'ın (Yardım Merkezi) onları "Şikayetinizi Yazın" bölümüne yönlendirmemesi. Yani kullanıcılar Facebook'tan şikayetlerini yazıp, yardım almayı dahi başaramıyor.
 
Facebook'un kullanıcılarını bu sorundan nasıl kurtaracağı ise merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2012, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER