Facebook Kapanıyor mu?

Facebook'tan internet düzenlemesine tepki geldi.

Facebook Kapanıyor mu?
Torba yasa tasarısıyla Meclis’le gelen teklifle internetin kaderi hükümete teslim eden kanun değişikliğine Facebook’tan tepki geldi.
 
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Facebook, yasa tasarısını dikkatle incelediğini paylaştı. Facebook’tan yapılan açıklama şu şekilde: “Yasa önerisini dikkatle inceliyoruz ve öneriyle ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki süreci dikkatle takip edeceğiz.”
 
Torba yasa tasarısıyla gündeme gelen ve önümüzdeki günlerde karara bağlanması beklenen internete yönelik yasa değişiklikleri büyük tartışma yaratmıştı. Yasaya eklenen madde artık internet sitelerinin herhangi bir mahkeme kararı olmadan  ‘özel hayatın gizliliği’ gerekesiyle  Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kapatılmasının önünü açıyor. Tasarıda dikkat çeken diğer bir nokta ise internetteki içeriklerin sayfa bazında engellenebilecek olması. Buna göre artık internet sitesi yerine internet sayfaları erişime engellenebilecek. Başka bir deyişle, ‘uygunsuz’ bulunan bir tweet veya YouTube videosu engellenecek, ancak söz konusu sitedeki diğer içerikler görüntülenmeye başlayabilecek.
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER