Elon Musk'ın 'çılgın projesi'

Sahip olduğu Boring Company ile trafiği rahatlatmak için tünel kazmaya başlayan Elon Musk'ın yeni projesinin hayata geçeceği tarih belli oldu.

Elon Musk'ın 'çılgın projesi'

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerin seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı hedefleyen , trafik sorununu çözmek için kolları sıvamış ve çareyi otomobiller için tünel kazmakta bulmuştu.Bu proje için kullanılan tünel kazma makinelerini Microsoft'un oyun konsolu Xbox'ın kumandasıyla kontrol eden firma, yeni projesi için bir süredir yoğun mesai harcıyordu.

Sahip olduğu ile trafiği rahatlatmak için tünel kazmaya başlayan 'ın yeni projesi için geçtiğimiz Eylül ayında onay almıştı.

Yeraltı otoparkları olarak adlandırılan proje otopark ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.

Tüneli "rahatsız edici uzunlukta" olarak tanımlayan Musk, 3.2 kilometrelik tünelin 10 Aralık 2018'de hizmete gireceğini de duyurdu.Musk, tünelde bir yürüyüş gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi.

Alınan onya sonrası bu projenin ilki SpaceX'in merkezine inşa edilecek.

Şirket çalışanları araçlarını bir asansöre bırakacak ve otomasyona sahip olan sistem aracı yeraltındaki otoparka park edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER