Elon Musk Dünya'yı terk edecek

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk, Mars'a taşınma ihtimalinin yüzde 70 olduğunu söyledi.

Elon Musk Dünya'yı terk edecek

İnsanoğlunun bu dünyadaki zamanının azaldığını ve geleceğinin Kızıl Gezegen’de olduğunu düşünen Musk, SpaceX ile Mars’ı kolonize etmenin hayallerini kuruyor. 

Pazar günü HBO’da yayınlanan Axios  programı ile bir röportaj yapan ünlü mucit, Mars’ta yaşama ihtimalinin yüzde 70 olduğunu söyledi. 

Son dönemde önemli atılımlar yaptıklarını belirten Musk, nihai hedefinin Kızıl Gezegen’e taşınmak olduğunu belirtti.

SpaceX kurucusu, Mars’a tek gidişlik bir biletin dünyadaki zenginler için bir “kaçış kapısı” olabileceği fikrine de katılmadığını söyledi. “Mars’ta ölme ihtimalimiz Dünya’dan daha yüksek”  diyen ünlü milyarder, Kızıl Gezegen’e gidenlerin inşa edilecek üslerin yapımında durmadan çalışmak zorunda kalacağını ifade etti. 

Musk, Mars’ta yaşamanın oraya ulaşmaktan daha zor olduğunu söylese de, bunun müthiş bir meydan okuma olacağını düşünüyor. “İnsanlar ölümü göze alarak Everest Dağı’na tırmanıyorlar. Çünkü bunu meydan okumak için yapıyorlar” diyen Musk, Mars’a gidenlere geri dönüşün garanti edileyeceğini vurguladı.

Güney Afrikalı ABD'li girişimci, Kızıl Gezegen'de bir yerleşim yeri kurmak için ‘Gezegenlerarası Taşıma Sistemi’ kurulması ve bu plan kapsamında Mars’a uzay araçları için tesisler yapılması gerektiğini düşünüyor. Gezegenler arası ilk seyahati gerçekleştirmek için var gücüyle çalışan Musk, daha önce yaptığı açıklamada 2022 yılına kadar Kızıl Gezegen'e ulaşmak istediklerini söylemişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER