banner9

Corning Gorilla Glass 5 Tanıtıldı

Piyasada yer alan neredeyse her telefonda bulunan Corning Gorilla Glass, düşmelere ve darbelere karşı çok daha dayanıklı yeni sürümü Corning Gorilla Glass 5 ile karşımızda.

Corning Gorilla Glass 5 Tanıtıldı
Akıllı telefonlarımızın en önemli olan bileşenlerinden olan ekranları koruma noktasında uzun bir süredir imdadımıza yetişen Corning Gorilla Glass, yeni sürümü Corning Gorilla Glass 5 ile karşımızda.
 
Gorilla Glass 5 ile telefonlarımız artık düşmelere ve darbelere karşı çok daha dayanıklı olacak.
 
Düşmelere Karşı Yüzde 80 Güvence!
Corning firmasının popüler ürünü Corning Gorilla Glass, en yeni sürümüyle karşımızda. 5. Sürümüne kavuşan Gorilla Glass, daha önceki dört sürümden farklı bir kimyasal altyapı sayesinde çok daha güçlü olarak karşımıza çıkıyor.
 
İddia edilene göre Corning Gorilla Glass 5 ile birlikte 1,6 metreden meydana gelebilecek düşmelere karşı yüzde 80 oranında cihazlarımızın ekranlarının kırılmasının önüne geçilebiliyor.
 
Elbette bu oran düşme açısına ve zemine bağlı olarak değişse de sunduğu başarılı yüzde ile dikkat çekiyor. Yapılan açıklamalara göre halihazırda üretim sürecinde olan Gorilla Glass 5 camları önümüzdeki aylarda piyasaya sunulacak akıllı telefonlarda görmemiz ise mümkün.

Kaynak: ShiftDelete

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER