Bu ülkelerde internet erişimi ciddi anlamda cep yakıyor

Özellikle sosyal medyada sıklıkla karşımıza çıkan bir kavram var. “En pahalı interneti biz kullanıyoruz.” Peki bu iddia ne kadar doğru? Hemen baştan belirtelim. Böyle bir durum söz konusu bile olamaz.

Bu ülkelerde internet erişimi ciddi anlamda cep yakıyor

Aslına bakılırsa Türkiye’deki internet fiyatı, Avrupa’daki hatta dünyadaki pek çok ülkeden daha ucuz. Hız konusu tartışılsa da en pahalı interneti kullanmadığımız kesin diyebiliriz.

Öyle ki bazı ülkeler internet erişimi için ciddi anlamda servet ödüyorlar. Elbette her ülkenin para birimi farklı. Fakat tüm para birimlerini dolara çevirdiğimizde de durum değişmiyor. Örneğin ülkemizde ortalama bir internet faturası yaklaşık olarak 15 dolar. Fakat aylık internet faturası için bu tutarın yaklaşık olarak 6 – 7 katını ödeyen ülkeler olduğunu da unutmamamız gerekiyor.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri internet erişimi için en fazla ücreti ödeyen ülkeler ile başbaşa bırakıyoruz. Bu arada dip not olarak tekrardan hatırlatalım. Ortalama ücretler para biriminin dolara dönüştürülmesiyle bulunmuştur.

Birleşik Arap Emirlikleri

Aylık Ortalama Fatura Tutarı: 95.85 dolar

Arabistan

Aylık Ortalama Fatura Tutarı: 62.90 dolar

Amerika

Aylık Ortalama Fatura Tutarı: 61.40 dolar
 

İsviçre

Aylık Ortalama Fatura Tutarı: 59.29 dolar

Porto Riko


Aylık Ortalama Fatura Tutarı: 58.51 dolar

Kosta Rika

Aylık Ortalama Fatura Tutarı: 58.40 dolar
 

İzlanda

Aylık Ortalama Fatura Tutarı: 57.32 dolar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER