Bu Sefer Zirvede Xbox One Var!

PS4 ile yarışını geriden takip eden Xbox One, bu sefer büyük bir zıplama yapmış olabilir!

Bu Sefer Zirvede Xbox One Var!
Playstation 4'ün Xbox One ile olan yarışı açık ara önde götürdüğü su götürmez bir gerçek. Fakat öyle görünüyor ki Microsoft'un bir süredir üzerinde çalıştığı yeni stratejileri, Eylül ayında Xbox One'ın bir adım öne geçmesini sağlamış olabilir...
 
Wedbush Securities'ten Michael Pachter'ın yaptığı araştırmaların sonucuna göre, Microsoft'un konsolu, PS4'ü Amerika satışlarında ikinci defa geçmeyi başardı. Eylül ayı satış verilerini inceleyen Pachter, ay içerisinde ortalama 325.000 Xbox One'a karşılık, sadece 250.000 PS4 satıldığını gözlemlemiş. Pek tabi bu rakamlar sadece kaba hesap ve NPD'den gelecek resmi rakamları görene kadar net bir şey söylemek ne yazık ki mümkün değil.
 
Pachter'a göreyse Microsoft'un yeni satış stratejileri her ne olursa olsun büyük fark yaratmış durumda. Değişimin başında tabii ki içerisinde Kinect bulunmayan kutu satışı yer alıyor. Fakat yeni oyunlar ile satışa sunulan yeni bundle'larla oyunculara 100 dolara kadar varan kar sunması, Microsoft cephesinde büyük hareketlenmelere imkan sunmuş bulunuyor.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER