banner51

Apple dava edilmekten kurtulamıyor!

Kendisine açılan davalar ile sıkça gündeme gelen Apple , bu sefer de toz filtresiz iMac ve MacBook ürünlerini satması iddiasıyla Hagens Berman Sobol Shapiro hukuk bürosu tarafından dava edildi!

Apple dava edilmekten kurtulamıyor!

  Apple hakkında çıkan dava haberleri gün geçtikçe artıyor. Hagens Berman Sobol Shapiro isimli hukuk bürosu tarafından, toz filtresiz iMac ve Macbook ürünlerini sattığı iddiasıyla dava açtı. Bu hukuk bürosu geçmişte, iBooks mağazasındaki fiyat sabitlemesi nedeniyle Apple’a 450 milyon dolarlık tazminat davası açmıştı.

Yeni dava ise 2013 yılından bu yana satılan iMac ve MacBook modellerinin toz filtrelerinin bulunmadığı hakkında. Hukuk bürosunun açıklamasına göre, “Bileşenlerin aşırı ısınmasınıönlemek için soğuk fan çalıştığında cihazlara toz girmesini engelleyen filtreler çalışmıyorveya bulunmuyor! ”

Bunun yanı sıra iMac ve MacBook sahipleri, masaüstü bilgisayarlarının ekranlarının iç kısımlarında koyu renk lekeler oluştuğunu ve filtrenin eksikliğinden dolayı bilgisayarlarının yavaşlama problemi yaşadıklarını bildirdiler.

Apple ise yaptığı basın açıklamasıyla bu durumun kronik bir hata olduğunu ve tüm kullanıcılar için geçerli olduğu raporlarla ispatlanırsa, bütün onarım maliyetlerikarşılanacağını bildirdi.

Dava süreci devam ediyor, sonuçlarını sizlerle paylaşıyor olacağız. 2013 model iMac ve Macbook ürünleri kullanan takipçilerimiz böyle bir sıkıntı yaşayıp yaşamadığını yorumlarda belirtiseniz seviniriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER