Android 4.1 Jelly Bean'deki Yenilikler

Yeni uyarılar ve çok daha fazlası ile gelen yeni Android hakkında tüm bilmeniz gerekenler burada!

Android 4.1 Jelly Bean'deki Yenilikler

Android'in yeni sürümü Jelly Bean, dün akşam başlayan Google I/O etkinliğinde tanıtıldı. Android 4.1 Jelly Bean, arayüz performansında, uyarıların gösterilmesinde önemli geliştirmeler getirecek. Bunun yanında yeni bir işlev olan Google Now, bulunduğunuz yere ve takviminize göre size faydalı gerçek zamanlı bilgiler sunuyor.

Google Now ile gerçek zamanlı bilgiler
Jelly Bean'in en dikkat çekici yeni işlevlerinden olan Google Now, hayatınızda sizin için önemli olan konular hakkında güncel bilgiler sunuyor. Örneğin takviminizde yaklaşan bir etkinlik varsa, Google Now nasıl seyahat edeceğinizi buluyor, etkinliğe bu ulaşım yoluyla ne kadar sürede gidebileceğinizi hesaplıyor ve çıkmanız gerektiğinde sizi uyarıyor. Toplu taşıma araçlarını kullanmanız halinde, doğru durakta ineceğiniz zaman bile hesaplanıyor.

Bunun yanında siz sokakta yürüdükçe ilgi alanınıza giren restoran ve barlar gösteriliyor, hatta menülerdeki dikkat çeken içerikler de size söyleniyor. Tuttuğunuz spor takımının maçlarının sonuçları ve fazlası da Google Now tarafından size sunuluyor. Google Now, zaman içinde siz onu kullandıkça daha akıllı hale geliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER