9K ve 8K Çözünürlük İle Geliyor!

Windows 9′da 8K çözünürlük desteği olacak. Microsoft ayrıca DPI oranlama hatalarını bu işletim sistemiyle ortadan kaldıracak.

9K ve 8K Çözünürlük İle Geliyor!
Microsoft, birkaç gün önce Windows 9′un tanıtım tarihini duyurmuştu. Windows 9 ile yeni bir bildirim merkezine, Başlat menüsüne ve yeni çoklu uygulama pencerelerine kavuşacağımız da bazı sızıntı bilgiler doğrultusunda ortaya çıkmıştı.
 
Şimdi ise Microsoft’un yeni işletim sistemi, destekleyeceği maksimum çözünürlükle gündeme geldi. Pcportal.org.ru’nun verdiği bilgilere göre, Windows 9′da 8K çözünürlük desteği olacak. Microsoft ayrıca DPI oranlama hatalarını bu işletim sistemiyle ortadan kaldıracak. Yani 8K çözünürlüklü bir monitörde bile Windows 9′uun simgeleri küçücük görünmeyecek, tüm çözünürlük değerleri için makul bir DPI seçeneği bulunacak.
 
Windows 9 adına konuşmak için daha çok erken demeyin, yaklaşık 1,5 hafta sonra yeni Windows’un bizlere neler sunacağını görmüş olacağız. Bakalım Microsoft’un Windows 9 tanıtım etkinliği teknoloji dünyasında nasıl etkiler yaratacak.
 
Kaynak: veteknoloji
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER