Yorumcular Favorilerini Açıkladı!

Altay-Göztepe derbisine sayılı saatler kala spor yazarları görüşlerini açıkladı. Ünlü spor spikeri ve yorumcusu Ümit Aktan, Altay'ın maçı kaybetmesi durumunda Bölgesel Amatör Lig'e kadar gidecek bir sürece gireceğini söyledi.

Yorumcular Favorilerini Açıkladı!

Burak Cilasun / Ben TV

Spor Toto 2. Lig'de Altay ile Göztepe arasında Atatürk Stadı'nda oynanacak derbi öncesi spor dünyasından Ben TV'ye özel açıklamalar geldi. 

Saat 19:00'da başlayacak mücadeleye ilişkin fikirlerde ortak noktaysa Göztepe'nin galibiyete Altay'a oranla çok daha yakın olduğu yönündeydi.

İşte o görüşler;

Spor Yorumcusu Ümit Aktan: Altay çok zor durumda, puana şiddetle ihtiyacı var ve zor maçları da iyi oynayan bir yapısı var. Yani Karşıyaka ile Türkiye Kupası maçını hatırlıyoruz. Ona benzer bir maç oynarsa beklenmedik bir sonuç alabilir ama Göztepe'nin daha iyi bir kadrosu ve 60 dakika sabredip maçı koparan bir yapısı var. Dolayısıyla Altay o 60 dakikayı kafa kafaya giderse şansı kalmaz. Mutlaka Altay'ın kazanmaya ihtiyacı var. Göztepe kazanırsa şampiyonluk yolunda avantaj sağlayacak. Altay kaybederse Bölgesel Amatör Lig'e kadar düşebilir.

İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi: Tabii ki 2 takımın da durumu kritik. Biri şampiyonluğa, diğeri düşmemeye oynuyor. Sporda centilmenlik olmalı. Skor yönünden bir şey söylemek yerine iyi olanın kazanmasını dilemek gerekiyor diye düşünüyorum. Bu rekabetin kardeşçe olmasını temenni ediyorum. Bunu İZVAK Başkanı olarak, Göztepeli olarak, Altay'da oynamış biri olarak söylüyorum. 

Spor Yazarı Bülent Buda: Göztepe üstün gözüküyor. Kadro olarak ve moral olarak daha oturmuş, liderliğe oynayan ve sorunsuz bir takım olarak gözüküyor. Altay çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. 4. teknik adamıyla yola devam ediyor, kadro sıkıntıları ve finansal darboğaz durumu var. Ligdeki durumu da çok tatsız. Bu sorunlu süreçten Altay nasıl geçer? Çıkışa geçmesi gerekiyor ama zor gözüküyor. Maçın favorisi olarak Göztepe'yi görüyorum. Derbilerin favorisi olmaz sözü şehir efsanesidir. Bugün durumlar çok farklı. Göztepe baskın taraf olarak öne çıkıyor.

Spor Yazarı Murat AttilaGrafiklere bakıldığında Göztepe avantajlı gözüküyor. Ben taraftar avantajının da Göztepe'de olacağını düşünüyorum. Maç öncesindeki bilet gerilimi de Altay yönetiminin hatasıydı. Bu da Göztepe'nin hem taraftar hem de takım olarak motivasyonunu arttırdı. Altay kümede kalmak adına son kozlarından birini oynayacak. Gerilim yüksek bir maç olacak. 

Spor Yazarı İsmail Özelçinler: Kağıt üstünde baktığımızda favori Göztepe. Ancak bu tür derbilerde kimin formda olduğu önemli değil. Her şey sahada belli olur. Göztepe ekonomisiye kadrosuyla daha sorunsuz gözüküyor. Kazanması da çok normal olacaktır. Altay'ın kazanması sürpriz gözükse de bu bir derbi olduğu için kazanması halinde  normal karşılanmalıdır. Birçok insan Göztepe ile Karşıyaka'yı hep rakip görür ama Göztepe ile Altay'ın arasında tarihten gelen büyük bir rekabet vardır. İzmirli bir spor yazarı olarak tek isteğim maçın dostluk içinde geçmesidir.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER