Yeşil Kırmızılılarda Kılıçlar Çekildi

Karşıyaka'da Divan Kurulu ve Yönetim Kurulu arasındaki kriz derinleşiyor. Son olarak yönetim kanadından, Cihan Büyükoral'ın başkanlık dönemine yönelik açıklamaların gelmesine, Divan Kurulu Başkanı Büyükoral yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. Büyükoral'ın açıklaması oldukça sertti.

Yeşil Kırmızılılarda Kılıçlar Çekildi

İşte Karşıyaka Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral'ın o açıklaması;

" Bir haftadır yaşanan olaylar Divan Kurulu'nu yıldırarak denetimden kaçma ve olası  başarısızlığa kılıf uydurma telaşıdır. 
 
Siz takımı kurtarın biz stad ve diğer kulvarlarda yönetime yardımcı olalım dedikçe onlar Divanı yıldrıma poltikası uyguluyorlar.
 
Divan Kurulu'na danışma kurulu diyorlar önce tüzüğü okusunlar. Divan'ın birinci görevi her üç ayda bir yönetimden hesapları isteyip, büyük divanda tartışmaktır.. Şu ana kadar alamadığımız bazı şube hesaplarını kongre dönemive ligteki kritik durumumuz yüzünden mart ayına erteledik. Mart ayında  şu anda söyleyemediklerimizi de söyleyeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Divan Kurulu Karşıyaka'ya sahip çıkmak için kurulmuştur.
 
Yine bugünlerde bildiğimiz halde açıklamadığımız konularla da kamuoyunu yanıltmaya amaçlıyorlar
 
1. 2013 yılında reklam panosu sözleşmesi o günkü yönetim tarafından yapılmış, tüm alınanlar kulüp kasasına girmiş ve kulüp için harcanmıştır. Genel kuruldan sonra şimdiki başkan yönetime gelmiş ve belediye işleri takip edilmemiştir.Firma 2 yıl önce  anlaşmayı fesh davası açtığında kulübüm imza sirkülerini ve yönetim kurulu kararlarını gizliyerek vermemiş, konunun kulüple ilgisi olmadığını beyan ederek disiplin suçu işlenmiştir. Yönetimde hukuk işlerine bakan avukat görevini yapmayarak temyiz süresini kaçırmış ve kulübü zarara uğratmıştır.
 
2. Ayrıca basket reklam anlaşması yapan Yücesoy inşaat, Divan Kurulumuza bilgi vermiş ve konuyu çözmemizi istemiştir, ricamız üzerine de 1 hafta süre vermiştir. Başkan, basketbol şubeye sözünü geçirebilirse reklam çekimi yapılacak ve kulup 1.5 miyon tl'lik tazminat davası ile karşılaşmayacaktır. Aksi takdirde yeni bir borç eklenecektir. Divan olarak hem yazılı hem bizzat telefonla başkana reklam çekimini yaptırın yoksa bu zarardan yönetim sorumlu olur dedik. Eski yönetim görevi devrederken Divan'ın önünde başkana 100.000 tl'lik çeki basketçilere vermek üzere teslim etmişti.
 
Şimdi bir konuyu kamuoyuna hatırlatmak istiyorum.
 
Şimdiki başkanın ve yönetimin büyük bir bölümünün yer aldığı 2011-2012 yılı yönetiminin Tiago'ya ödemediği 30.000 doları bu kulüp 1.000.000 ( Bir milyon TL) olarak ödedi mi?
 
Bu tür davranışlarla kulübü zarara uğrattılar ve uğratıyorlar. Tüm bunları örtbas edeceklerdi, Divan olarak öğrenip hesap soracağımızı bildiklerinden "YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIR" mantığı ile çamur at izi kalsın diyorlar.
 
Divan Kurulu , tüzükteki yetkileri gereği hesap denetimlerini yapıp her üç ayda bir, ilki martta olmak üzere  Büyük Divan'ın önüne getirecektir. KARŞIYAKALILAR merak etmesin!
 
Karşıyaka Spor Kulubu Divan Başkanı
Cihan Büyükoral  
 
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER