banner24

Yeni Kriter Daum Oldu

Başkan Fikret Orman’ın, Beşiktaş’a geldiği ilk yıllardaki başarıya aç görünümü ile dikkat çeken Alman hoca gibi bir teknik adam istediği, Zico’dan sonuç çıkmaması halinde yeni bir Daum aranacağı öğrenildi.

Yeni Kriter Daum Oldu

 

Teknik direktörlük konusunda son olarak Arthur Zico ile temaslarda bulunan Beşiktaş’ta, yönetim Brezilyalı hocayı Irak Federasyonu’ndan koparamazsa yeni bir Daum arayışına girecek. 
 
Başkan Fikret Orman’ın, yakın çevresine “Başarıya aç ve hırslı bir hoca arıyorum. Tıpkı Daum’un Beşiktaş’a geldiği o ilk senesindeki gibi bir hoca bulmalıyız” ifadelerini kullandığı öğrenildi. Bu sözler üzerine bazı yöneticiler “Başkanım o zaman Daum’u geri getirelim” önerisinde bulundu. Bu öneriye olumsuz yanıt veren Fikret Orman’ın “Daum bizim bildiğimiz eski Daum gibi değil. Türkiye’ye geldiği ilk yıllarındaki gibi olduğuna emin olsam hemen anlaşırım” yanıtını verdiği bildirildi. 
 
Zico yedekte tutuluyor 
Bu nedenlerden dolayı Ralf Rangnick ile anlaşmak için uzun uğraşlar veren fakat ibreyi bir anda Zico’ya çevirmek zorunda kalan Beşiktaş Yönetimi’nin, her an farklı bir isimle de anlaşabileceği iddia edildi. Çeşitli alternatifleri masaya yatıran fakat zamanın daralması nedeniyle bir an önce hoca krizini de çözmek isteyen yönetim, en başta Zico olmak üzere Mustafa Denizli, Samet Aybaba ve Daum gibi seçeneklerini de kenarda tutuyor. 
 
Futbol komitesine dışarıdan destek veren İbrahim Altınsay’ın ise hırslı ve başarıya aç bazı hocalarla temas kurmaya çalıştığı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER