banner51

Yeni Diyarbakırspor'a Destek Ziyareti

Spor toto 3’üncü Lig 2’nci Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren ve geçen hafta sonu deplasmanda oynadığı Erzincan Refahiyespor maçında çirkin ve siyasi saldırılara maruz kalan Yeni Diyarbakırspor’a kentteki sivil toplum kuruluşlarından (STK) destek geldi.

Yeni Diyarbakırspor'a Destek Ziyareti
Diyarbakır Organize Sanayici ve İşadamları (DOSİAD) Başkan Vekili Mehmet Akdemir, Ortadoğu Sanayici ve Genç İşadamları Derneği (OSGİAD) Başkanı Mahmut Şanlı, Müstakil Sanayici Ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şube Başkanı İsmail Özşanlı ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyelerinden Hüsnü Pervane’den oluşan 15 kişilik STK temsilcisi, Yeni Diyarbakırspor kulübüne destek ziyaretinde bulundu. Yeni Diyarbakırspor Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Cemal Doğrul, "Bu memleketin bir evladı olarak bize verdiğiniz destek için sizlere teşekkür ediyorum" dedi.
 
Doğrul, Türkiye Futbol Federasyonu’nu eleştirirken, geçen hafta oynadıkları Erzincan Refahiyespor maçında çirkin ve siyasi tezahüratlara maruz kaldıklarını, temsilcinin bunları rapor etmediğini söyledi. Doğrul, şöyle konuştu:
 
"Bu olayın üstüne gidilmesi konusunda Federasyonu aklını başına almaya ve adalet dağıtmaya davet ediyoruz. Bakın Cizrespor taraftarı Abdullah Öcalan için tezahürat yapıyor ve Cizrespor 4 maç ceza alıyor. Erzincan Refahiyespor taraftarının bizlere ’PKK dışarı’ başta olmak üzere aleyte siyasi tempo tutuyor, ama Erzincan takımına ceza verilmiyor. Böyle mi adalet dağıtacaksınız? Adaletiniz nerede? Bölge takımlarına duyduğunuz bu kin ve nefret nereye kadar sürecek merak ediyorum."
 
Diyarbakır Ticaret ve sanayi Odası yönetim kurulu üyesi Hüsnü Pervane de, Yeni Diyarbakırspor’a yönelik saldırıların cezasız kaldığını savunurken, "Bugün bu saldırılar yapılıyor ve cezasız kalıyorsa demek ki, bölge halkına bakış açısı, zihniyet değişmemiş. Batı’daki kulüp ve taraftarlarını bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER