banner51

Yeni Başkan 'Diniz' mi Olacak

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Cihan Büyükoral, yönetime talip olan Taraftarlar Derneği’yle görüştükten sonra yönetim olağanüstü kongre kararı aldıklarını açıkladı.

Yeni Başkan 'Diniz' mi Olacak

 

PTT 1.Lig'de ilk yarıyı 25 puanla 8.sırada kapatan Karşıyaka'da maddi sıkıntıların ve taraftarın tepkilerinin gölgesinde bir de istifa şoku yaşandı. 
 
Başkan Cihan Büyükoral, yıprandığını ve göreve devam edemeyeceğini belirterek istifa etti.
 
Ekonomik kriz nedeniyle bunalan, futbolcularının büyük bölümü serbest kalma noktasına gelen Karşıyaka’da, Başkan Cihan Büyükoral, görevinden ayrıldığını, olağanüstü kongre kararı aldıklarını açıkladı.
 
Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Cihan Büyükoral, yönetime talip olan Taraftarlar Derneği’yle görüştükten sonra yönetim olağanüstü kongre kararı aldıklarını açıkladı. Taraftarlar Derneği’nin temsilcileriyle kulüp binasında görüşen Büyükoral, "Yıprandım. Başkanlıktan ayrılıyorum. En kısa sürede kongreye gideceğiz. Bu süreçte, kulübün ara transferde önünü açmak için imza yetkisini de pazartesiden itibaren sizlere devredeceğiz" dedi.
 
 
İzmir temsilcisinde genel kurulun üç hafta içinde toplanması bekleniyor. Hafta içinde 1 milyon TL’lik kaynak yarattıklarını belirten Taraftarlar Derneği’nin, eski yöneticilerden Fatih Diniz’e başkanlık teklifi yaptığı öğrenildi. Diniz’in, "Karşıyaka için göreve hazırım" yanıtını verdiği bildirildi. Taraftarlar Derneği Başkanı Taner Ütüklerli ve arkadaşlarının, camianın içinden isimlerin yer aldığı, geniş tabanlı bir yönetim oluşması için çaba sarf edecekleri belirtildi. Basketbol ve voleybol şubelerinin ne olacağı hakkında açıklama yapılmadı.
 
Bu arada Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Karşıyaka'nın ligin ilk yarısının son haftası oynadığı Kartalspor maçında tribünlerde yaşanan ve saha içine taşan olayları karara bağladı. PFDK Karşıyaka'ya 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi.  
 
 
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2012, 00:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER