'Yazıklar Olsun'

İzmir'de yaşanan saha sıkıntısı yüzünden Ziraat Türkiye Kupası'nda Torku Konyaspor'la Menemen'de karşılaşan Altay, pazar günü oynayacağı Kahramanmaraşspor maçını Turgutlu'da oynamaya hazırlanırken Başkan Aslan Savaşan, "Asırlık İzmir kulüpleri kapı kapı dolaşıp stat araması hazin. Bunu bize reva görenlere yazıklar olsun" dedi.

Alsancak Stadı'nın depremde yıkılma riski bulunduğu gerekçesiyle sezon başında maçlara kapatılmasının ardından, zeminine çim ekildiği için Atatürk Stadı'nın da kapısına kilit vurulunca İzmir'deki tesis sıkıntısı doruğa çıktı.
 
Kahramanmaraş yönetimine maçı pazartesi günü Menemen'de oynamayı öneren yönetim  olumsuz yanıt alınca rotayı Turgutlu'ya çevirdi. Altay Başkanı Savaşan, bu konuda şunları söyledi:
 
"Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, kapılarını bize yine açtı ancak rakibimiz, pazartesi oynamaya yanaşmadı. Kemalpaşa Stadı'na da Futbol Federasyonu izin vermedi. Kötü durumdaki Ulucak Stadı'nı ise ise biz beğenmedik. Aydın ve Kuşadası da alternatiflerimiz arasındaydı. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin talebimizi kabul ederek jest yaptı. Kendisine teşekkür ederiz."
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2014, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER