Yargıtay'ın İptal Kararı Seçime Götürdü

Boks Federasyonu’nun 2012 yılında yaptığı genel kuruluna, Ankara 11. Asliye Hukuk Mahkemesi iptal kararı vermişti. Atanan bilirkişi kongreyi usulsüz buldu ve boks federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, kararın temyiz edilmesi için Yargıtay’a başvurmuş ve Yargıtay, itirazı inceledikten sonra mahkemenin aldığı kararı onamıştı.

Yargıtay'ın İptal Kararı Seçime Götürdü
Yargıtay 18. Hukuk Dairesi vermiş olduğu kararda federasyonun, 2012 yılında yaptığı genel kurulun usulsüz belirtilerek dosyayı kapatmıştı. Federasyon başkanlığına ulaşan kararın ardından hukukçuların yorumuna göre yok hükmünde sayılabileceği ifade edilen, Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ve yönetimi 11.09.2015 tarihinde toplanarak 17 Ekim 2015 tarininde yapılmak üzere Olağanüstü Genel Kurul kararı aldı. Alınan kararı resmi bir yazıyla Spor Genel Müdürlüğüne bildirildi. Federasyon yönetimi, genel kurulu yeni delegelerle mi yoksa yargıtayında usülsüz kararı verdiği 2012 tarihli genel kurulda oy kullanan delegelerlemi yapacağı belirtilmemesi dikkat çekti.
 
BOKS FEDERASYONU GENEL KURULUNA YENİDEN DAVA AÇILABİLİR
 
Federasyon başkanı Eyüp Gözgeç’in Yargıtay’ın vermiş olduğu karara itiraz ettiği ve karar düzeltme istediği belirtildi. Spor hukukçuların görüşüne göre, federasyon eski delegelerle olağanüstü genel kurulu yapar ise sorun yok. Ancak 17.10.2015 tarihinde yapılması kararlaştırılan olağanüstü genel kurulun, yeni delegelerle yapılması halinde, 2012 seçiminde oy kullanan bir delege sulh mahkemesine giderek tedbir kararı aldırabilir deniliyor.
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2015, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER