Yanal'dan Sitem Var!

Gençlerbirliği’ni 4–1 yenen Trabzonspor’da yüzler gülerken oyuncularına kazanma azmi ve oyun iştahı için teşekkür eden teknik direktör Ersun Yanal, taraftarının da tribünleri boş bırakmasına sitem etti.

Yanal'dan Sitem Var!
Bu sezon ilk kez 4 resmi maç üst üste kazanan Trabzonspor’da galibiyet sevinç yaratırken koşabilecek oyunculardan kurulu bir takıma sahip olduklarını vurgulayan Ersun Yanal, şunları söyledi:
 
"Oyuncularımız da bunu coşkulu ve iştahlı biçimde sahaya koyduklarında onların bu koşuları bize oldukça keyifli ve zevkli dakikalar yaşatıyor. Fakat bunu uzun süreye yaymak, disiplinli şekilde oynamak, bunu iyi bir formatla uzun süre saha içinde devam ettirmek amacımız olmalı. Gençlerbirliği maçında bu süre bana göre çok uzun değildi. Ama oyuncularımız coşku ve iştahı sahada ortaya koydu. Fakat oyunun devamlılığını ve kalitesini ortaya koymak için zamana ihtiyacımız var. Keyifle ve zevkle oynadığında, bütün benliğini ortaya koyabileceğin özgüvenin olduğu bir ortam yarattığında bu oyun keyifli ve zevkli oluyor. Kadromdaki oyuncuların ne yapabileceğini biliyorum. Önemli olan oyuncuların var olan değerlerini ortaya koyabilecekleri bir sosyal ve psikolojik ortam yaratmak. Geçen sürede onu yapabildik. Şimdi çalışacağız, o kaliteli süreyi uzatmak adına mesai harcayacağız."
 
"KUPA MAÇINDA ROTASYON OLACAK"
 
Perşembe günü deplasmanda Keçiörengücü ile oynayacakları kupa maçında rotasyon yapacaklarını da belirten Ersun Yanal, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bütün oyuncuları oynatmak için kupa maçında ufak bir rotasyon olacak. Oynatmadığımız oyuncular var. Çünkü ondan sonra Beşiktaş ve Legia Varşova maçlarını oynayacağız. Sonra da çok güçlü rakiplerle ligde devam edeceğiz. Şu anda dayanıklılığı yüksek, mücadele gücü yüksek, koşup mücadele etmekten zevk ve keyif alan bir takımımız olduğunu düşünüyorum. Bunu daha iyi formatta oynayabileceklerini, daha disiplinli, daha uzun süre kaliteli oynayabileceklerini düşünüyorum. Eksiklerimizin olduğunun farkındayız ve bunun psikolojik ortamdan kaynaklandığı kanısındayım."
 
TARAFTARA SESLENDİ
 
Türkiye’deki genel durumun Trabzonspor tribünlerine de yansıdığını vurgulayan Ersun Yanal, "Sitem etmeyeyim ama Türkiye’deki genel durum bu. Ama bu takımın herkese keyif vereceği kesin. Eğlenecekleri, ‘bizim takımımız bu’ diyecekleri kesin. Herkes gelip takımını bir de tribünde görürse çok daha iyi olur diye düşünüyorum" dedi.
 
"BİZ OYUNUMUZA BAKARIZ"
 
Ligdeki kritik hakem hatalarının Beşiktaş maçı öncesinde endişeye yol açıp açmadığıyla ilgili görüşlerini de açıklayan Ersun Yanal, şu ifadeleri kullandı:
 
"Kaliteli bir takımla oynayacağız. Beşiktaş, ikinci sezonu hiç bozmadı. Bozmadan da devam ediyor. Çok nokta atışlarla transferlerini yaptı. Oynadıkları oyun belli. Her geçen gün mücadelesini ve kalitesini artırıyor. Biz saha içinde kalmaya hep gayret gösterdik. Ben saha içinde kalma gayretimi bu maçta da göstereceğim. Bizim en son konuşacağımız ya da düşüneceğimiz şey olayın hakemlerle veya yönetenlerle ilgili kısmı. Çünkü konsantre olmamızı gereken şey oyunumuz. Rakibimizin güçlü ve zayıf yanlarına konsantre olmalıyız. Umarım, dilerim hatalar olmaz. Futbol güzel bir oyun. Hatalar elbette var. Ama umarım bizim o maçımızda her şey güzel olur. Futbol adına kimsenin hata yapmadığı bir oyun sergilenir. Herkes de umarım keyif alır."
 
"BEŞİKTAŞ KADAR KAZANMAYA YAKINIZ"
 
Beşiktaş maçının önemli olduğunu belirten Ersun Yanal, açıklamasını şöyle tamamladı:
 
"Ancak lig çok uzun. Oynayacağımız o kadar çok maç var ki. Buraya geldiğimde 15 puanlık fark vardı. Puan farkının açılacağı ya da kapanacağı maçlardan bir tanesi. Puan farkını sezon sonuna kadar kapatmak niyetindeyiz. Her maçımızı da bu şekilde değerlendiriyoruz. Futbol 3 ihtimalli bir oyun. Sonuçta güçlü bir rakiple oynayacağız. Ama bizim her maçı kazanmak için oynayacağımızı herkes biliyor. En azından Trabzonspor’un artık hangi zorlukta ve hangi tempoda oynayabilecek bir rakip olduğunu da herkes biliyor. Biz de en az Beşiktaş kadar kazanmaya yakınız. Ben şansları eşit görüyorum. O gün mücadelede fırsatları değerlendiren kazanacak. Kazanmak kadar güzel oynamak istiyoruz."
 
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER