Vettel Yerini Kaptı!

Sebastian Vettel 2012 sezonundaki ikinci pole pozisyonunu en yakın rakibine attığı 0.3s'lik önemli bir farkla aldı.

Vettel Yerini Kaptı!

Q1'de 17 arabanın yalnızca 0.8s'nin içinde yer aldığı sıralamalarda Q2'de ise bütün araçlar 1s'nin içinde yer aldı.

Q3'te ilk turunda 1:13.905s ile ilk sıraya yerleşen Vettel, ikinci denemesinde ise tur zamanını 1:13.784s'ye çekmeyi başardı.

Lewis Hamilton ikinci sırayı alırken, periyodun sonlarına doğru hızlı bir tur atan Alonso 1:14.151s ile üçüncü sırayı elde etmeyi başardı.

Alonso pole için önemli bir aday gibi görünmesine rağmen kötü son sektör zamanı nedeniyle üçüncülükle yetinmek zorunda kaldı.

Mark Webber ikinci çizgiyi tamamlarken, son antrenmanlara ilk turda veda eden Rosbrg beşinci, Felipe Massa ise altıncı sırayı aldı.

Romain Grosjean ise takım arkadaşını elenme barajının altına iterek kaldığı son periyodda 7 sırayı aldı.

Son bölümde piste çıkan Paul di Resta sekizinci, son zaman turunda trafiğe yakalandı ve ilk iki periyodda iyi görünmesine rağmen son bölümde hayal kırıklığı yaşadı.

Mihael Schumacher ise takım tarafından lastik ısıtması ve hızlı turunu sonra atması söylenince, zaman dolup son zaman turunu atamadı.

Jenson Button ise sorunlarla boğuştuğu hafta sonunda, sıralamalarda 10. sırayı aldı.

Button, Maldonado tarafından Q2'de geçilecek gibi görünmesine rağmen finiş çizgisine 100m kala spin atan Maldonado, iyi sektör zamanlarına rağmen bu şansını kaybetti.

Son antrenmanlarda bir kaza yapan Vergne ise sıralamalarda da zaman turunda hata yapı elendi ve Caterham'lara geçilip gridde 20. sırayı elde etti.

Pedro de La Rosa ise takım arkadaşı Karthikeyan'ı ve iki Marussia'yı da geçerek tecrübesini konuşturdu.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2012, 21:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER