banner9

Uluslararası Mammut Tahtalı Run To Sky Sona Erdi

Anltaya’nın Kemer İlçesi’nde bu yıl 2’ncisi düzenlenen Uluslararası Mammut Tahtalı Run to Sky Yarışları, Chimere Halk Koşusu’yla sona erdi.

Uluslararası Mammut Tahtalı Run To Sky Sona Erdi
Kemer’de düzenlenen Uluslararası Mammut Tahtalı Run to Sky yarışmasının son gününde Chimere Halk Koşusu yapıldı. Ulupınar Mahallesi’ndeki Çıralı mevkiinden start alan yarışa katılanlar sabah etkili olan yağış sonrası ağırlaşan 10 kilometrelik parkurda zorlandı. 1’i İtalyan 42 sporcunun mücadele ettiği yarışta erkekler kategorisinde 51 dakika 33 saniyelik derecesiyle Ali Taşkın birinci oldu. 56 dakika 11 saniye ile Güven Güçlütürk ikinci, 56 dakika 45 saniye ile Hakan İlhan üçüncü oldu. 
 
Kadınlarda ise 1 saat 35 saniye ile Aysun Özen birinci, 1 saat 2 dakika 29 saniye ile Zeynep Yıldız ikinci, 1 saat 4 dakika 23 saniye ile Gül Çolak üçüncü oldu.
 
Yarışçılardan 20 yaşındaki Ali Taşkın, yarışı birinci bitirdiği için mutlu olduğunu belirterek, Yanartaş’a çıkarken merdivenlerde biraz zorlandığını söyledi. Daha önce de Manavgat’ta düzenlenen iki halk koşusunda birinci olduğunu anlatan Taşkın, yakında askere gideceğini kaydetti.
 
Kadınlar kategorisinin birincisi Aysun Özen ise yavaş bir tempoda koştuğunu aktarırken, parkurun insanın sınırlarını zorladığını kaydetti.
 
Yarışlar sonucunda dereceye girenlere çeşitli hediyeler ve madalya verildi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2016, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER