'UEFA'nın Kararını Ayakta Alkışlıyorum'

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Cavcav, ''Hem kulüplerimiz, hem de ülkemiz açısından UEFA'nın verdiği bu kararı ayakta alkışlıyorum'' dedi.

'UEFA'nın Kararını Ayakta Alkışlıyorum'

 

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 
 
Cavcav, Fenerbahçe'nin Türk futbolu için çok önemli bir kulüp olduğunu belirterek, ''Fenerbahçe'nin bunu hak ettiğini düşünüyorum. UEFA, özellikle 3 Temmuz'dan beri şike olarak lanse edilen olayların Türk futboluyla bir ilgisi olmadığını bir kez daha tescil etmiş oldu'' diye konuştu.
UEFA'nın verdiği karardan dolayı Fenerbahçe'yi kutlayan Cavcav, ''34 yıldır kulüp başkanlığı yapan biri olarak içerde yatan Sayın Aziz Yıldırım, Sayın Ali Ekşioğlu gibi futbol adamlarının bir an evvel hüviyetlerine kavuşmasını diliyorum'' dedi.
İlhan Cavcav ayrıca, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS), UEFA'nın Bursaspor'a verdiği, ''1 yıl Avrupa kupalarından men'' cezasını kaldırmasına ilişkin de, ''Bursasapor Türk liglerinde şampiyonluk yaşamış, ülkemiz için çok özel takımdır. CAS'ın verdiği bu karar gerçekten memnuniyet verici. Bu noktada Bursasporlu hukukçuların vermiş olduğu katkıyı takdirle karşılıyorum ve bu kararın hayata geçirilmesinde emeği geçenleri kutluyorum'' diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2012, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER