Üç kurul bir araya geldi

Karşıyaka'da yönetim ve kurullar arasına protokol krizi girdi. Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe maçıyla patlak veren krizle birlikte denetleme, disiplin ve sicil kurulları adına ortak açıklama Sicil Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik'ten geldi.

Üç kurul bir araya geldi

Karşıyaka'da Turgay Büyükkarcı yönetimiyle denetleme, disiplin ve sicil kurulları arasına protokol krizi girdi. Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe maçına gittiğinde protokol tribününde 'listede isminiz yok' şokuyla karşılaşan Sicil Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik, disiplin ve denetleme kurul başkanlarını da yanına alarak yazılı bir basın açıklaması yaptı. Yönetimin bu hamleyle birleştirici değil ayrıştırıcı olduğunu dile getiren Sarıgedik, camia büyüklerinin de dışlandığını söyledi.

İşte o açıklama:

'Karşıyaka Spor Kulübü Sicil Kurulu Başkanı olarak 11 Mart 2018 pazar günü Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe maçında gittiğimde, kurul başkanlık makamlarının protokol tribünü listesinden çıkarıldığı gördüm. Görevlilerin 'Bir yanlışlık olmuştur' demeleriyle içeri girdim ve gerçekten görevlilerin dediği gibi bir yanlışlık olduğunu düşündüm. Fakat maç sonrası konuyu araştırdığımda bu durumun bir yanlışlık olmadığını, yeni yönetimin ilk icraatlarından birinin de protokol listesini yenilemek olduğunu öğrendim.

Aktif görevde olan mevcut kurul başkanlarına bu yaklaşımı sergilemek Karşıyaka Spor Kulübü’nün en önemli organlarından biri olan kurulların başkanlık makamına saygısızlık ve hakarettir. Bir spor kulübü sadece yönetimi ile değil kulüp kurullarıyla birlikte kulüptür. Aksi takdirde kulüp içi herkesi bir tarafa çekmek hedeflenmiş olunur ve bu da gerçek bir kaostur. Denetleme, disiplin ve sicil kurullarıyla kulübümüz bir bütündür. Kulübümüzün geçmişinde büyük katkılar sağlamış camia büyüklerimizin de ayrıca son dönemde özellikle dışlandığını, bazı hakaretler edildiğini  üzülerek görüyoruz ve bu camiamızda bu yaklaşım büyük tepki çekiyor. Divan başkanlık kurulu üyelerimiz, camia büyüklerimiz, kurulları temsilen başkanlarımız ve kurul üyelerimiz bu tavırları hak etmiyor. Camiamız içinde kırgınlıklar olabilir ama vefa, kulüpleri birbirine bağlayan en önemli değerdir.

Şunu da belirtmek isterim ki; seçilen yönetimin şu ana kadarki görev süreci içerisinde kurullar olarak görevimizi fazlasıyla yapıp eksiksiz yerine getirdik, yönetim kurulumuzun külüp müdürümüz aracılığıyla ilettiği tüm ricaları hızlı şekilde sonuçlandırdık. Kulüp müdürümüz de konuya tamamen vakıftır.

Kurul başkanları olarak bizler Sayın Başkan Turgay Büyükkarcı’nın zor zamanda elini taşın altına sokmasını büyük takdirle izledik. Yönetimindeki geçmiş dönemde yöneticilik yapmış bazı kişilerin yaklaşım tarzlarının değiştiğini düşünerek tam destek olduk, geçmişi hiç açmadık hiçbir eleştiride bulunmadık, bulunmak isteyenlere de tepki koyduk, 'bunlar aynı kişiler' demedik aksine 'umarım eski hatalarından ders almışlardır, Karşıyaka hepimizin' dedik ve hala da öyle diyoruz.

Pazar günkü maçtaki protokol listesinin kurul başkanlarına yapılan bir hareket olması gerçeği kulübümüze yakışmadı. Umarız ki bu durum bireylere karşı yapılmamıştır. Maalesef gelinen noktada yönetimimizin birleştirici olmaktansa ayrıştırcı olmaya yönelik olduğu sonucu ortaya çıkmıştır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Karşıyaka Spor Kulübü sadece yönetimi ile değil kurullarıyla, gösterdiği vefalı tavırla  birlikte Karşıyaka Spor Kulübü'dür.'

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER