'Türkiye'nin En İyilerinden Biri...'

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, Fernandao’nun Türkiye’nin en iyi santrforlarından birisi olacağını söyledi. Alman çalıştırıcı, hafta sonu Galatasaray’ın karşısında çok farklı bir Bursaspor göreceğini kaydetti.

'Türkiye'nin En İyilerinden Biri...'

Bursaspor TV’de Santra Programı’na konuk olan Daum, ilk yarıda taraftarın duyduğu endişeleri normal karşıladığını ama şüpheleri olsa da bunu söylememek zorunda olduğunu kaydederek, "Şüpheleriniz olduğunda bunları söylememek zorundasınız. Kesinlikle bunları söylemek yasak. Şüphe ile bakan insanlara hak veriyorum. İnişli çıkışlı bir grafiğimiz vardı. Bir dönem üç maç aldık. Ama tam olarak stabilize olmamıştık. Elimizdeki kadroya baktığımızda, onlara inandığımızı çalıştıkları zaman başardıklarını söylemiştik. Zaman zaman genç arkadaşları oyuna sürdük. Batuhan ve Enes’i ön plana sürdük. Neticesinde de takım içinde bir beraberlik oluştu. O mücadeleyi gerçekten çok iyi verdiler. Tabi ki kafamda bir Bursaspor vardı. Nasıl oluşması gerektiği vardı. Mevcut futbolcular ve yapacağımız takviyelerle kafamda bir Bursaspor var" dedi.

İKİNCİ DEVREYE İYİ BAŞLADIK
 
İkinci devreye iyi başladıklarını vurgulayan Daum, "Zorlu maçlar bizi bekliyor. Yönetimin yaptığı transferler Bursaspor’da kesinlikle önümüzdeki dönemlerde kesinlikle başarı sağlanmak isteniyor. Bunun adına adımlar atıldı. Bursaspor’un büyümesine yönetim destek oluyor. Yapılan transferlerle gelecek adına umutluyuz. Bu durum futbolcularda da iyi bir pozitif bir hava olarak geri döndü. Antalya’da her saniyesi önemli bir hazırlık dönemi geçirdik. Futbolcularımız özveriyle istek ve arzuyla çalıştılar. Taktiksel ve fiziksel yönden çok iyi çalıştılar" diye konuştu.
 
 
 
FERNANDAO TÜRKİYE’NİN EN İYİ SANTRAFORLARINDAN BİRİSİ OLACAK
 
Fernandao gibi bir futbolcunun takımda eksikliğini hissettiklerini kaydeden Daum, "Alamadık ama Rafael Marques’i almak isterdik. Başka alternatifler alabildik. O futbolcularla en büyük başarılara imza atacağımıza kesinlikle inanıyorum. İkinci devre Fernandao Türkiye’nin en iyi santraforlarından birisi olacaktır. Şu anda yüzde yüz hazır olamaz. Futbolcumuzun zamana ihtiyacı var. İki haftaya ihtiyacı var. Hazır olmadan başladı süreç uzadı. Bizim için önemi ortaya çıktı. Futbolcularımız için 12 maç yenilmezlik önemli. Takımımız bunu hak ederek kazandı. Yenilmemek öz güven arttırdı. Rekoru kırdılar. Bunu devam ettirmenin ne kadar zor olduğunu futbolcularım da biliyor. Önümüzde çok zor maçlar var" şeklinde konuştu.
 
 
 
"RAKİBİMİZ KENDİMİZ OLMAMALIYIZ"
 
"Başarı olunca herkes kenetleniyor" diyen Daum, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Eğer büyük bir kulüp olmak istiyorsak birlik beraberlik içinde olmak zorundayız. Bu sinerjiyi birlikte yakalarsak kenetlenirsek inanılmaz bir adım atarız. Çok büyük bir kulüp oluruz. Kaç maç vardı. Yönetim istifa diye bağırılıyordu. İyi oynanmış maçlarda Batalla ile ilgili protestolar vardı. İnanılmaz enerji kaybına uğradık. Başka şeye odaklanmak zorunda kalıyoruz. Rakip biz kendimiz değil, rakibi dışarıda görmek zorundayız. İstanbul takımları, Anadolu takımları bizim rakibimiz. Kendi kendimize rakip olmamalıyız. Bunları anladığımız zaman büyük Bursaspor’u yakalayabiliriz."
 
 
 
"CAJA YARIŞ ATI GİBİ SAHAYA ATLAMAK İSTİYOR"
 
Daum, Caja’nın ne zaman oynayacağının belli olmadığını belirterek, "Gerçekten Caja iyi bir 10 numara. Şu andaki mevcut kadromuzdaki 6 yabancıdan bir tanesi. Dışarıda bırakmak zorundayım. Hepsi de çok iyi top oynadılar şimdiye kadar. Bakıldığında Basser var. Aslında ilk 11’de oynayabilecek bir futbolcu. Biz de gerçekten iyi Türk futbolcular var. Onlar da dışarıda. Görevimiz gerçekten kolay değil. Kendisi yarış atı gibi bekliyor. Kendisi de sahaya atlamak istiyor. Şu andaki kadromuza bakmak durumundayız" diye konuştu.
 
 
 
VOLKAN ŞEN VE SERCAN’A MESAJ
 
Daum, Volkan ve Sercan transferini ise şu sözlerle değerlendirdi. "Yakalamış oldukları başarı sezonu için kutluyorum. Çalışarak hak ettiler. Yalnız bu geçmişte kaldı. Futbolcu her zaman kendini göstermek zorunda. Kadroda büyük bir rekabet var. Futbolcunun geçmişine değil o anki performansına bakıp çok çalışılması gerekiyor. Ben Batuhan ve Enes’e yardımcı oldum. Onların da performansları kendi ellerinde ve kendilerini göstermek zorundalar"
 
 
 
GALATASARAY ZOR DEPLASMAN
 
Galatasaray deplasmanının zor olduğunu da hatırlatan Daum, sezon başındaki müsabaka ile şimdiki karşılaşmada konumlarının çok farklı olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Karşılarında da farklı bir Bursaspor olacak. İdmanlarda 4-5 sistemi deniyoruz. Genel olarak ne olursa olsun sistemin esnek olması gerektiğini düşünüyorum. Ama çok da esnek oynadığınızda futbolcunun güvenini sarsabilirsiniz. Futbolcuya belirli bir çizgi vermek zorundasınız. Ancak her zaman eski, iyi yaptığınız sistem yeni sistemin düşmanı olur. O yüzden sonuç getirmek zorundasınız. O zaman 280 sistem konuşabiliriz. Eğer başarılı olmazsınız sizi eleştirirler"
 
 
 
"ZİRAAT TÜRKİYE KUPASINI ÇOK ALMAK İSTİYORUZ"
 
Ziraat Türkiye Kupası’nı çok almak istediklerini kaydeden Daum, "Bursa için inanılmaz derecede isterdim. Benim adıma çok büyük bir gün olacaktır. Kupayı aldığımızda çok sevineceğim. Orada isminizin yazması çok güzel bir şey. Türkiye içine bakıldığında çok önemli. Şu anda lig lideriyle aramızda çok puan farkı var. Ama bunun değişeceğini düşünüyorum. Önemli olan bizim yolumuz. Biz koyduğumuz hedeflere nasıl ulaşacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER