banner51

'Türkiye'de Deniz Bitti'

Denizli Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen panele katılan Altınordu Futbol Sosyal Girişimi Yediemini Seyit Mehmet Özkan, Türk futboluyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

'Türkiye'de Deniz Bitti'
Denizli’deki Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nün düzenlediği “Spor Kulüplerinin Yönetimsel Sorunları” paneline konuşmacı olarak katılan Altınordu  Futbol Sosyal Girişimi (Altınordu FSG) Yediemini Seyit Mehmet Özkan,  “Türk futbolu üretmeden ve dernek sisteminden kurtulmadan başarıya ulaşamaz” dedi. 
 
Doçent Doktor Rıdvan Emekçi’nin yönettiği ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği organizasyona Altınordu FSG Sporcu Sağlığı Bölüm Yöneticisi Dr. Aylin Çeçen Aksu, Sportif Etkinlikler Yöneticisi  Gökhan Göktürk, Sosyal Etkinlikler Yöneticisi Elif Savut,  Oyuncu İzleme Bölüm Yöneticisi Serhat Pekmezci, Performans Geliştirme  Antrenörü Cemal Bülbül  ve Medya İlişkileri Yöneticisi Ali Ergöçmez ile birlikte  katılan Özkan, futbolla ilgili önemli saptamalarda bulundu.  
 
Kulüplerin profesyonelce ve bu işi meslek edinmiş uzman kişilerce yönetilmesi gerektiğinin altını çizen Özkan, “Şehrin büyükleri veya belediye başkanlarının önerileriyle kurulan, hayatında futbol topuna ayak değmemiş isimlerden oluşan yönetimlerden başarı  ve geleceğe dönük planlamalar beklemek hayalcilik olur. Kulüplerimiz,  şu anda bugünü değil, dünü yaşıyor.  Bu şartlarda proje üretmek, Avrupa ve Dünya ile yarışmak gündemde bile olmaz.   Ayrıca; futbolcu üretmeden başarıya ulaşamazsınız.  Almanya’nın 2002’den bu yana yaptıklarını inceleyin.  Şu anda geldikleri nokta ortada.  Ancak uzun vadeli yatırımlarla, sistem kurarak Türk futbolunu ileriye taşıyabiliriz” şeklinde konuştu. 
 
Özkan,  Altınordu’nun olarak rol model bir girişim olduğunu da vurgulayarak, “Türk futbolunda artık deniz bitti. Şimdi düşünme, planlama ve uygulamaya koyma zamanı. Altınordu Futbol Sosyal Girişim olarak iki yılda yaptıklarımız ortada. Tesisleşme, Genç Milli Takımlar’a verdiğimiz oyuncular, sportif başarı, görsel futbol zenginliği, sosyal faaliyetlerle farkındalık yaratma… Tamamen insana yatırım yapıyoruz.  Anne ve çocuğa çok önem veriyoruz.  Çünkü; Türk sporunu anneler ve onların bilinçli yetiştirdiği çocukların kurtaracağını biliyor ve buna inanıyoruz.  Futbolun sosyal hayata katkılarını ortaya koyuyoruz. Önce iyi birey, sonra iyi vatandaş, daha sonra iyi futbolcu yetiştirme misyonumuzu her yerde anlatıyoruz. UEFA kriterleri ciddi şekilde uygulandığında sorunun yarısı çözülecek. Diğer yarısı da atılacak diğer adımlarla sonuçlanacak”  ifadesini kullandı. 
 
Seyit Mehmet Özkan, panelde Pamukkale Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölüm öğrencilerinin sorularına samimi ve esprili cevaplar verirken, bol bol alkışlandı. Birim yöneticileri de Altınordu’da yaptıkları görevleri anlattı ve merak edilen noktalarla ilgili açıklayıcı bilgiler verdi.  Panel, plaket töreni ve öğrencilerle çektirilen hatıra fotoğraflarıyla sona ererken,  Panel Yöneticisi Doçent Doktor Rıdvan Ekmekçi, Altınordu’yu çok yakından takip ettiklerini, taktirle karşıladıkları sisteme destek verebilmek adına üniversite olarak her türlü iş birliği için yakında önemli adımlar atacaklarını söyledi.  
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER