banner9

Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 2'nci Etap Müsabakaları Başladı

Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 2’nci etap müsabakaları, Antalya’nın Kemer İlçesi’nde başladı.

Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 2'nci Etap Müsabakaları Başladı
Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından Kemer’e bağlı Göynük Mahallesi’ndeki Kilikya Palace Otel’de düzenlenen şampiyonada, 2 disiplinde erkekler, tek disiplinde kadınlar ve gençler kategorilerinde müsabakalar oynanacak. Müsabakalar pazar günü düzenlenecek final maçları ile tamamlanacak.
 
Cepli Bilardolar Derneği (CBD) Başkanı Tolga Yükselir, Türkiye Bilardo Federasyonu ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Şampiyonanın ciddi bir organizasyon olduğunu kaydeden Tolga Yükselir, katılımın son yıllarda artış gösterdiğini vurguladı. Yükselir, "Türkiye’de pool bilardo sporcularının sayısı ciddi anlamda fazladır ancak amatör sporculardır. Şampiyonaya 32’sı kadın, 16’sı genç olmak üzere toplam 128 sporcu katılıyor. Türkiye’de erkekler branşında Avrupa çapında ismi bilinen sporcularımız var" dedi.
 
Şampiyonanın milli takım sporcularını seçmeye yönelik de bir organizasyon olduğuna işaret eden Tolga Yükselir, "Şampiyona da üç ayak oynanıyor. Üçüncü ayak sonrası ilk 4’e kalan sporcular milli takım oyuncusu olmaya hak kazanarak, Avrupa Şampiyonası’na gidiyor" diye konuştu.
 
Yükselir, 16 Aralık’ta da Kemer’de Avrupa Şampiyonası düzenleyeceklerini belirtti.
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2015, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER