Türkiye'nin 7 rakibi belli oldu

İlk kez yapılan UEFA Uluslar Ligi'ne grup maçlarında sona gelinirken yarı finale çıkacak takımlar, düşenler ve çıkanlar büyük oranda belli oldu. Türkiye'nin C Ligi'ndeki rakiplerinin de 7'si netleşti.

Türkiye'nin 7 rakibi belli oldu

İşte son durum...

A LİGİ

A Ligi'nde Portekiz, İngiltere ve İsviçre gruplarını lider bitirerek haziranda oynanacak yarı finale yükseldi.Son yarı finalist bugün oynanacak Almanya-Hollanda maçından sonra belli olacak. Hollanda 1 puan alması durumunda yarı finale yükselecek. Hollanda, Almanya'ya yenilirse yarı finalist Fransa olacak.A Ligi'nde gruplarını son sırada tamamlayan Almanya, Hırvatistan, İzlanda ve Polonya B Ligi'ne düştü.

B LİGİ 

B Ligi'nde Ukrayna, Bosna Hersek ve Danimarka gruplarını lider bitirerek A Ligi'ne yükseldi.A Ligi'ne yükselecek son takım İsveç ile Rusya arasında oynanacak maçın ardından belli olacak. Rusya beraberlik bile alsa A Ligi'ne yükselecek.Türkiye, Kuzey İrlanda, İrlanda Cumhuriyeti ise gruplarında sonuncu olarak C Ligi'ne düştü.C Ligi'ne düşecek son takım bugün oynanacak Çekya, Slovakya maçından sonra belli olacak. Slovakya kazanamazsa düşecek

C LİGİ 

C Ligi'nde ise sadece Finlandiya B Ligi'ne yükselmeyi garantiledi.İskoçya-İsrail maçı ikinci takımı belirleyecek. İskoçya'nın kazanmaktan başka çaresi yok.
Norveç ile Bulgaristan ise son maçlar öncesi averajla sıralanıyor. Bu iki takım B ligi'ne yükselecek 3. takım olacak.Sırbistan ise Litvanya'yı yenmesi halinde B Ligi'ne yükselecek.Litvanya, Estonya, Arnavutluk ve Slovenya takımları D Ligi'ne düştüler. Bu ligde en kötü üçüncü takım da bir alt lige düşecek. Bu takım büyük ihtimalle Karadağ olacak.

D LİGİ


D Ligi'nde ise düşme yok. C Ligi'ne yükselecek takımlardan ikisi belli oldu. Gürcistan ve Belarus. 

Türkiye'nin bir sonraki Uluslar Ligi'nde C Ligi'ndeki netleşen muhtemel rakipleri ise şöyle:

Kuzey İrlanda, İrlanda Cumhuriyeti, Macaristan, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Gürcistan ve Belarus

Diğer rakipler ise son maçlara göre şekillenecek: 
Çekya ya da Slovakya

İsrail ya da İskoçya
Norveç ya da Bulgaristan
Sırbistan ya da Romanya
Kosova ya da Azerbaycan
Makedonya ya da Ermenistan

Kosova, Azerbaycan'a yenilmezse bir üst lige yükselecek. Makedonya, Cebelitarık'la berabere bile kalsa tur atlayacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER