Türk Bayrağı'nı Erkan Taşıyacak

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bugün yapılacak 1. Avrupa Oyunları’nın açılış seremonisinde kafilesinin en önünde, Dünya ve Avrupa Şampiyonu milli karateci Enes Erkan yer alarak, Türk Bayrağı’nı taşıyacak.

Türk Bayrağı'nı Erkan Taşıyacak
 
12-28 Haziran tarihleri arasında 50 ülkeden yaklaşık 6 bin sporcunun 20 branşta mücadele edeceği organizasyonun açılış seremonisi, bugün TSİ 19.00’da yapılacak. Açılış seremonisinde Türk kafilesinin en önünde 2012 ile 2014 Dünya ve Avrupa Şampiyonu sporcu Enes Erkan yer alacak. Türk bayrağını taşıyan isim olacak milli sporcu, bu çapta bir organizasyonda bu gurura ulaşan ilk karateci olacak.
 
"VERDİĞİM SÖZÜ TUTACAĞIM"
 
1. Avrupa Oyunları’nın açılış seremonisinde Türk Bayrağı’nı taşıyacak olmanın kendisi ve Türk karatesi adına gurur verici olduğunu belirten Enes Erkan, "Biz sporcular, uluslararası arenada yer aldığımız her organizasyonda bayrağımızı en yukarı çıkarmak ve İstiklal Marşı’mızı okutmak için mücadele veriyoruz. O anı yaşadığımızda da tarifsiz duygular içerisinde oluyoruz. 1. Avrupa Oyunları’nda kafilemizin en önünde bayrağı taşıyacak olmam ise farklı bir gurur ve onur benim için. Hem ülkemizi, hem de Türk karatesini başarıyla temsil edeceğim" dedi.
 
2012 ile 2014’te Dünya ve Avrupa Şampiyonu olan milli sporcu, Mart ayında yapılan Avrupa Şampiyonası’nda kaybettiği altın madalyayı, Bakü’de telafi edeceğini söyledi. 28 yaşındaki sporcu, "İstanbul’daki şampiyonada amacım şampiyonluktu ancak nasip olmadı, Avrupa ikincisi oldum. O gün maçtan sonra ’Avrupa Oyunları’nda altın madalya kazanacağım’ sözünü vermiştim. Allah izni ile kardeş ülkemiz Azerbaycan’da verdiğim sözü tutacağım" diye konuştu.
 
14 Haziran Pazar günü ferdi kumite +84 kiloda tatamiye çıkacak milli sporcu Enes Erkan, dün yapılan oyuncular partisinde Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı, IOC ve WADA Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Uğur Erdener ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı, Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği (EOC) Yönetim Kurulu üyesi Hasan Arat ile bir araya geldi.
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2015, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER