Türk Alman Ortak Yapımı

Almanya'dan Brezilya'nın Porto Alegre kentinde gerçekleştirilecek Dünya Masterler Atletizm Şampiyonası'na katılacak olan Türk-Alman Atletizm Takımı Ayyo Team Essen, yoğun bir tempo ile maratona hazırlanıyor.

Türk Alman Ortak Yapımı

Amatör olarak Almanya'da çeşitli atletizm müsabakalarına katılan ilk ve tek Türk-Alman Atletizm Takımı Ayyo Team Essen, 16-27 Ekim Tarihleri Arası Brezilya'nın Porto Alegre kentinde düzenlenecek Dünya Masterler Atletizm Şampiyonası için, Essen-Baldeneysee kanal kenarında özel olarak hazırlanıyor. Takım kaptanı Muharrem Yılmaz yönetiminde antrenmanlarını sürdüren Türk-Alman Atletizm Takımı Ayyo Team Essen, biri bayan altı sporcu, üç yöneticisiyle 16 Ekim 2013 tarihinde Brezilya'ya gidecek.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından da desteklenen Ayyo Team Essen, maratonda dereceye girmeyi hedefliyor.

Ayyo Team Essen Kulüp Başkanı Mustafa Karadeniz, Böylesine büyük bir maratona Almanya'dan sporcu gönderebilmek bizim için gurur verici. Umarım atletlerimiz dereceye girer dedi.

Yapılan idman sonrası hazırlıklarını değerlendiren takım kaptanı Muharrem Yılmaz, sporcular Tamer Gökoğlan ve İbrahim Şahin, iyi çalıştıklarını ve mutlaka derece elde etmek istediklerini belirtti.

Ayyo Team Essen Kafilesi, Güzel Tekgül, Tamer Gökoğlan, Muharrem Yılmaz, Ali öztekin, İbrahim Şahin ve Ümran Demir sporcu kadrosu ve İsmail Çakmak, Murat Çelik ve İnci Çakmak yönetici heyetiyle Brezilya'ya gidecek.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2013, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER