TT Arena Kavgası 3. Round!

Galatasaray ile Beşiktaş arasında yaşanan Türk Telekom Arena krizi büyüyerek devam ediyor.

TT Arena Kavgası 3. Round!

 

Galatasaray İkinci Başkanı Adnan Öztürk'ün "Türk Telekom Arena'yı Beşiktaş'a vermeyiz. Karar yetkisi bize ait" sözlerine GSGM eski başkanı Yunus Akgül'den cevap geldi..
 
 
Htspor'un haberine göre ; Sarı- Kırmızılılar'ın ezeli rakiplerine kendi sahalarını vermek istememesi ve önceki gün ikinci başkan Adnan Öztürk'ün yaptığı açıklamalar büyük yankı uyandırdı. Karar yetkisinin kesinlikle kendilerinde olduğunu ve buna Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün (GSGM) karışamayacağını belirten Öztük "İmza yetkisi Galatasaray'da. Galatasaray'ın onayı olmadan, resmi bayramve günler haricinde kullanıma açılmasımümkün değildir" ifadelerini kullanmıştı. Öztürk'ün bu açıklamalarına ise GSGM eski başkanı Yunus Akgül'den cevap geldi. "Devlet ve Galatasaray arasındaki sözleşme benim zamanımda yapıldı" diyen Akgül şu ifadeleri kullandı:
 
"Beşiktaş devlete başvurursa ve onay alırsa Arena'da oynar. Adnan Öztürk'ün eksik bilgiye sahip olduğunu düşünüyorum. Spor eski bakanı Faruk Özak döneminde yapılan protokol nedeniyle Galatasaray'ın, Arena'da hangi takımların maç yapabileceği konusunda karar verme yetkisi yok. Ancak kira alabilirler. Altında imzam olan belgeye göre Beşiktaş'ın Arena konusundaki muhatabı Spor Genel Müdürlüğü'dür. Galatasaray ile devlet arasındaki protokolde imzamvar. Galatasaray'ın kullandığı dönemler dışında Gençlik Spor Genel Müdürlüğü stadı istediği gibi kullanabilir. Beşiktaş devlete 'Türk Telekom Arena'da oynamak istiyorum' der, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü de uygun görürse Beşiktaş, Türk Telekom Arena'da oynar." Aysal: Beşiktaş'ın oynaması zor
Beşiktaş'ın maçlarını Türk Telekom Arena'da oynama isteği ile ilgili Başkan Ünal Aysal da fikirlerini paylaştı. Aysal şöyle konuştu: "Bizim tüzüğümüze göre bu tip kararlar, herhangi bir mülkün kiralanması, satılması; bunların hepsi Genel Kurul kararlarına bağlı. Ne karar alırsak alalım bunu Genel Kurul'a sunacağız. Şahsi düşünceme göre de Beşiktaş'ın Aslantepe'de oynaması çok zor. Beşiktaş'a karşı büyük sevgi ve saygım var. Ama bazı yapılar içiçe geçince zor çalışır gibi bir endişe taşıyorum. Bu konu bize sadece şifai olarak iletildi. Resmi bir talep yok. Birden bire karar verilemez. İyice etüt etmek lazım. Ben müspet yaklaşan bir insanım. Ancak olmayacak şeylere de katiyen taraf olmam."
 
Yunus Akgül'ün "Beşiktaş, Arena'da oynamak için Galatasaray'dan değil devletten izin alması yeterlidir" açıklamasına GSGM ile yapılan sözleşmede imzası bulunan Sarı-Kırmızılı kulübün Eski Asbaşkanları Işın Çelebi ve Mehmet Helvacı'dan yanıt geldi. GSGM ile yapılan protokol gereği Türk Telekom Arena'nın kullanım hakkının 49 yıllığına G.Saray'a verildiğini dile getiren Çelebi "Yunus Akgül, yapılan sözleşmeleri tüm detaylarıyla dikkatlice incelemelidir. GSGM ile G.Saray arasında son olarak 31 Mayıs'ta Galatasaray 49 yıllığına Türk Telekom Arena'yı kullanım hakkına sahip olduğunu içeren bir sözleşme yapıldı. Galatasaray Kulübü'nün izni olmadan Beşiktaş'ın Türk Telekom Arena'da oynaması gibi bir durum söz konusu değildir" dedi. Galatasaray eski ikinci başkanı Mehmet Helvacı da stat kullanımının ya da başkasına tahsisinin ancak Sarı-Kırmızılı kulübün yetkili organlarının izniyle yapılabileceğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2012, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER