Transfer Borsaya Bildirildi

Trabzonspor, Bucaspor'dan transfer ettiği genç futbolcu Emre Güral ile bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen törenle 5 yıllık sözleşme imzaladı.

Transfer Borsaya Bildirildi

 

İmza töreninde hazır bulunan Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Büyükaydın, Emre Güral'ı geçen sezondan beri takip ettiklerini belirterek "Kendisi ciddi bir çıkış yaptı ve Bucaspor'la konuşarak 5 yıllık bir sözleşme imzaladık. İnşallah futbol yaşantısında daha iyi çıkışlar yaparak iyi seviyelere geleceğine inanıyoruz. İlk transferimiz ve hayırlı olsun" dedi.
 
Şu anda bitmek üzere olan bir transferleri olduğunu daha kaydeden Büyükaydın, "Gençlerbirliği'nden Soner ile yaptığımız görüşme sonlara yaklaştı. Görüşmelerde olduğumuz oyuncularımız var. Sonuç netleşmeden konuşmak olmuyor. Kulüp olarak yerli oyuncuları kadromuzda bulundurma içerisindeyiz. Hocamızın da görüşü bu yönde. Daha çok genç ve yetenekli oyuncularımızı kadromuzda bulundurmak için çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.
 
İmza töreninden sonra konuşan genç futbolcu Emre Güral ise Trabzonspor'da futbol oynamanın küçüklüğünden beri hayali olduğunu ifade ederek "Benim burada olmam çok büyük bir hayaldi ve gerçekleşti. Küçüklüğümden beri hayallerim vardı, buraya gelme hedefim vardı. Benim kafamda çok büyük hedefler var ve Trabzonspor'a gelmekle bunların olacağına inanıyorum. Burada olmaktan çok mutluyum" şeklinde konuştu.
 
İsminin transfer sezonunda Beşiktaş'la da anılması ile ilgili olarak ise Emre Güral, "Trabzonspor beni takip ediyordu. İlk kulüp olarak Trabzonspor teklifte bulunduğu için sözümüz vardı. Başka takımlarda vardı tabi ama kalbimde Trabzonspor vardı" ifadelerini kullandı.
 
Trabzonspor, Bucasporlu futbolcu Emre Güral ile 5 yıllık anlaşma yaptığını İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) bildirdi.
 
Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'den yapılan, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamada, ''Profesyonel futbolcu Emre Güral ile kulübümüze transferi konusunda 5 yıllık (2016-2017 futbol sezonu sonuna kadar) anlaşma sağlanmıştır'' ifadesine yer verildi.
 
Açıklamada, Emre Güral'a ödenecek ücret konusunda şunlar kaydedildi:
 
''Anlaşmaya göre Güral'a, 2012-13 futbol sezonu için 360 bin avro garanti ücret ve 2 bin 500 avro maç başı ücreti, 2013-14 futbol sezonu için 330 bin avro garanti ücret ve 2 bin 500 avro maç başı ücreti, 2014-15 futbol sezonu için 325 bin avro garanti ücret ve 2 bin 500 avro maç başı ücreti, 2015-16 futbol sezonu için 300 bin avro garanti ücret ve 2 bin 500 avro maç başı ücreti, 2016-17 futbol sezonu için 300 bin avro garanti ücret ve 2 bin 500 avro maç başı ücreti ödenecek.''
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER