Trabzonspor’'da Taraftarından Başkan Şener'e Destek ve Sitem

Trabzonspor taraftarları, şike sürecinde yalnız bırakıldığını düşündükleri Başkan Sadri Şener ve yönetim kuruluna destek verdi. Her zaman ve zeminde başkan ve yönetimin yanında olduklarına vurgu yapan taraftarlar, yönetimi şike sürecini ise iyi yönetememekle suçladı.

Trabzonspor’'da Taraftarından Başkan Şener'e Destek ve Sitem

Trabzonspor'a gönül veren taraftar derneklerinin başkanları Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği ortak basın toplantısında, bordo-mavili yönetime destek verdi. Taraftar dernekleri adına açıklama yapan Erdoğdu Taraftarlar Derneği Başkanı Savaş Yılmaz, 3 Temmuz'dan beri tribünlerde 'şike yapanı düşürün' diye bağırdıklarını, Trabzonspor'un da bir hatası varsa gereğinin yapılmasını istediklerine değindi.

Gelinen süreçte Trabzonspor başkanının yalnız kaldığını gördüklerini ifade eden Yılmaz, "Trabzonspor'u güçlünün hukukuna kurban etmek çalışanlar bilmelidir ki; büyük Trabzonspor camiası başkanlık makamından en ücra köşesindeki renkdaşına kadar yapılan ahlaksızlıklar karşısında tek vücuttur." diyerek şunları söyledi: "Sürecin aleyhimize dönmesinde belli oranda payı olduğunu ve süreci iyi yönetemediğini düşündüğümüz başkan ve yönetim kurulunun hatalı olduğunu düşünsek de, mazimizden gelen Trabzonsporluluk ahlakı dün olduğu gibi bugün de Trabzonspor'un her makamına olduğu gibi başkanlık makamına da sahip çıkacaktır. Camiamıza ahlaksızca dil uzatan ve küfreden her kim olursa olsan er ya da geç bedelini ödeyecektir. Biz bu süreçte başkanımız ve yönetim kurulumuzun yalnız olduğunu gördüğümüz için her zaman ve zeminde yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz, onların yaptıkları hatalara rağmen."

Fenerbahçe maçının ardından Başkan Sadri Şener'e yönelik yumurtalı tepkiyi de tasvip etmediklerinin altını çizen Yılmaz, şöyle konuştu: "Başkanımıza yumurta atan da, tepki gösteren de derneklere üye olmasa dahi bizim renkdaşımızdır, arkadaşımızdır, kardeşimizdir. Tasvip etmesek de Trabzon insanının verdiği tepkiyi vermeye kalktılar. Üslubu ve şekli yanlış olabilir ama kimse tribün ile futbol takımını birbirinden ayıramaz. Onlar da Trabzonsporludur. Üslupları ve şekli yanlış olmuştur. Başkan da buna üzümleşse her ne kadar hiçbir payemiz olmasa da onlar adına özür dileriz. Ama başkan da kendi yaptığı hatalardan dolayı bizden özür dilemesini bilmeli diye düşünüyoruz."

Yılmaz, 'Başkan Sadri Şener'in yaptığı hataların ne olduğuyla' ilgili soruya, "Kapalı kapılar ardından neler olduğunu bilmiyoruz ama aldığımız duyumlara göre, başkanımıza verilen sözler varmış, ondan bu süreçte sessiz kalınmış, şimdi geldiğimiz ise durum ortada. Başkanını hatası, zamanında verilen sözleri açıkla. Oturduğun yerden insanlara yukarıdan bakma, toplumun üstünde kendini görme. Bu, bu başkan için değil, tüm başkanlar ve yönetimler için geçerli." cevabını verdi.

Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Bekir Kodalak da belgelenen şike ve teşvik iddialarının Federasyon kararıyla üzerinin örtüldüğünü belirterek, bordo-mavili yönetimin bu kararlara tepki olarak istifa etmesi ya da takımı ligden çekmesi gerektiğini ileri sürdü.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2012, 16:30
YORUM EKLE

banner47