Trabzonspor Yazıların Örneğini Vermedi

Trabzonspor, UEFA ve FIFA’dan şike süreciyle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) iletilen yazıların bir örneğinin kendilerine verilmesi için 30 gün önce başvurmasına rağmen sonuç alınamadığını açıkladı.

Trabzonspor Yazıların Örneğini Vermedi
Açıklama, Trabzonspor Hukuk Kurulu tarafından yapıldı. Açıklamada, 17 Eylül 2014 tarihinde TFF’ye yazılı olarak başvurulduğu, şike sürecinde UEFA ve FIFA’dan, TFF’ye iletilen yazıların bir örneğinin bordo- mavili kulübe gönderilmesinin istendiği  belirtilerek, "Aradan geçen 30 günlük süreye rağmen, başvurumuz konusunda Türkiye Futbol Federasyonu’ndan kulübümüze olumlu ya da olumsuz herhangi bir cevap verilmemiştir" denildi. Trabzonspor Hukuk Kurulu adına Avukat Hakan Orhan imzasıyla TFF’ye gönderilen yazıda şöyle denildi:
 
"2010–2011 sezonunda Fenerbahçe kulübü tarafından gerçekleştirilen şike eylemleri nedeniyle Trabzonspor Kulübü mağdur olmuştur. Şike sürecinde FIFA ve UEFA’nın uygulama ve talepleri ülke futbolu açısından uyulması elzem ilkler niteliğindedir. Trabzonspor Kulübü, ülke futbolunun köklü ve sorumluluk sahibi bir kulübü olup; şike sürecinde UEFA ve FIFA kurallarının uygulanmasını beklemektedir. Dolayısıyla 2010– 2011 sezonundaki şike olaylarıyla ilgili olarak, UEFA veya FIFA tarafından;
 
1) Gerek resen gerekse Trabzonspor’un başvuruları üzerine Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderilen tüm yazıların örneğinin tarafımıza gönderilmesi,
 
2) Şike yaptığı saptanan kişiler ve kulüplerin cezalandırılması yönünde yapılmış uyarı, talep yada bildirim var ise ayrıca tarafımıza bildirilmesi ve yazı örneklerinin Trabzonspor kulübüne gönderilmesini talep ederiz.”
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER