'TOKİ Endişe Yarattı'

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Bedri Serter, Alsancak stadyumunun stat olarak kalması ve aynı yere yeniden stat yapılması konusunda, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın aynı yönde açıklama yapmasının sevindirici olduğunu ancak;TOKİ’ye teslim edilmesinin ardından herkesin endişe içinde olduğunu ifade etti.

'TOKİ Endişe Yarattı'
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın Alsancak stadyumunun yıkılarak yeniden yapılacağını açıklamasının son derece önemli olduğunu ancak, yeterli olmadığını dile getiren CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, sözlerini şöyle sürdürdü. “Bizim siyaset tarzımız, İzmirliye yakışan tarzda devam edecek. Yapılmayan, İzmir’e gelmeyen hükümet yatırımlarını sürekli gündemde tutacağız. Ama bunu yaparken İzmir’e yakışan siyasi nezaketi asla kaybetmeyeceğiz. Elbette yapılan doğru yatırımlar olursa da, yapanı tebrik eder, destekleriz. Sayın spor bakanının Alsancak stadının yeniden yapılacağını açıklaması önemli ancak yeterli değil. Konu uzun süredir sürüncemede bırakıldı ve hiçbir iş yapılmadı. Artık İzmirli icraat görmek istiyor. Alsancak stadı üzerinde spekülasyonlar yapılırken, başka şehirlerde bir sürü stat bitirildi hizmete açıldı bile. Bakanın bu söyleminin ardından kayda değer adımlar atılmasını ve söz verildiği gibi 2015-2016 sezonunda spor müsabakalarına açılmasını bekliyoruz. O adımlar gelene kadarda bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle konuyu gündemde tutan ve unutturmayan herkese de, ayrıca teşekkür ediyorum.”dedi
 
TOKİ ENDİŞE YARATTI
 
Serter yaptığı açıklamada, İzmirliler için manevi anlamı ve tarihi değeri bulunan Alsancak stadının, TOKİ’ye teslim edilmesinin ardından herkesin endişe içinde olduğunu ifade ederek, şunları söyledi. CHP İzmir İl Başkanlığına geldiğim günden beridir gittiğim her yerde, bana yapılan ziyaretlerde bu konuyu dile getirip gündemde tutmaya çalışıyorum. Tıpkı İzmir’de bir çok Sivil Toplum Kuruluşu ve Büyükşehir Belediyemizin yaptığı gibi. Ancak bugüne kadar tatmin edici bir açıklama hükümet kanadından gelmemişti. Böyle olunca da, son derece değerli olan bu arazi üzerinde acaba başka planlarlar mı yapılıyor, oldubittiye getirilip unutturulmaya mı çalışılıyor diye düşünmeden edemiyorduk. TOKİ’nin bundan önce İzmir’de yapmadığı işlere bakınca doğal olarak bir endişe oluştu. Bunun içinde konuyu sürekli gündemde tutmaya CHP olarak da devam ettik.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER