banner51

Timsah Arena'yı Cumhurbaşkanı Açıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı Timsah Arena Bursa Büyükşehir Stadyumu, yarın saat 15.00’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle açılacak.

Timsah Arena'yı Cumhurbaşkanı Açıyor
230 MİLYON TL HARCANDI
Bursa Büyükşehir Belediyesi temeli 2011 yılının Haziran ayında atılan ve, 400 bin metrekare proje alanı ve 190 bin metrekarelik inşaat alanı olan Bursa Büyükşehir Stadyumu’na bugüne kadar 230 Milyon TL harcandı. Taraftar, misafir takım, VIP, protokol, basın, loca ile toplam 44 bin koltuk kapasitesi bulunuyor. Stadyumda 207 adet de engelli pozisyonu bulunuyor.
 
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
74 adet taraftar turnikesi, 20 adet VIP, Basın, Loca turnikesi ve 7 adet de engelli turnikesi bulunan statta, 84 adet tribün kapısı bulunurken, stadın 8 dakikada tamamen tahliye edilme imkanı bulunuyor. 644 araç ve 2 otobüslük kapalı otoparkı, 912 araç ve 254 otobüslük açık otoparkı bulunan projede toplam 100 bin 123 metrekare alan otoparklara ayrılmış durumda. Alanları 35 ile 190 metrekare arasında olan 72 adet locanın bulunduğu stadyumda 789 adet tuvalet ile 35 adet büfe bulunuyor.
 
PROJESİ ÖDÜL ALDI
Dünyada takımın sembolüyle projelendirilen ve timsah görünümünde olan stadyum, uluslararası alanda ses getirecek bir ödüle layık görüldü. Avrupa’nın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden olan ’Avrupa Gayrimenkul Ödülleri (International Property Awards)’ Yarışmasında mimarisiyle ödüle layık görülen yeni stadyum, daha tamamlanmadan dünya gündemindeki yerini almış oldu.
 
AÇILIŞ ŞÖLEN HAVASINDA
Bursa’nın en önemli anıtsal yapılarından biri olan Bursa Büyükşehir Stadyumu, yarın saat 15.00’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı tören ile hizmete açılacak. Törende ayrıca Türkiye şöhretler karması ve Bursa şöhretler karması arasında gösteri maçı yapılacak. Fettah Can konseri açılışa katılanlar keyifli dakikalar yaşayacak. Ses, havai fişek ve ışık gösterileriyle Bursalılar unutulmaz bir gün yaşayacak.
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER