banner51

Timsah Arena Federasyonu Bekliyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yapımı tamamlanan 45 bin kişilik Timsah Arena’daki müsabaka oynanmasına Türkiye Futbol Federasyonu’nun yapacağı elektronik cihaz montajlarının ardından başlayacağını söyledi.

Timsah Arena Federasyonu Bekliyor
Başkan Recep Altepe, Timsah Arena’da bugün incelemelerde bulundu. Bursa’nın en önemli yatırımı olan Timsah Arena’daki çalışmaların Büyükşehir Belediyesi tarafından bittiğini hatırlatan Başkan Altepe, her türlü müsabaka ve etkinliği yapacak hale getirildiğini belirtti. Maçlar için Futbol Federaasyonu’nun Atatürk Stadyumu’ndan aktaracağı kartlı geçiş sistemini beklediklerini belirten Başkan Altepe, "Montaj işlemi de tamamlandığında, hedefimize ulaşmış olacağız" dedi.
 
"HER TARAF PIRIL PIRIL"
 
Türkiye’nin en güzel, dünyanın da ilk 10 stadyumu arasında yer alan yapıyı müsabakalara hazır hale getirdikleri için gurur duyduklarını söyleyen Başkan Altepe, şöyle dedi:
 
"Stadyum, giriş ve tahliye yolları, köprüler ve otopark alanlarıyla yeni döneme hazır. Her taraf pırıl pırıl oldu. İnşallah burada bundan sonra başarılı maçlar ve güzel anılar olacak. Işık sistemi, skorboardlar, soyunma odalarına kadar modern sistemler kuruldu. Bizim açımızdan sıkıntı yok. Zaten şu anda Bursaspor’un hazırlık ve antrenman maçları da oynanabiliyor."
 
TAŞKINLIKLARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK
 
Başkan Altepe, Büyükşehir Stadyumu’nda misafir takım oyuncularının taraftarla olan bağlantısının kesildiğini, bu şekilde muhtemel taşkınlıkların da önüne geçildiğini ifade etti. Müsabaka için Bursa’ya gelen oyuncuların dış temastan bağımsız olarak otobüsleriyle stadyum içine kadar girebildiğini kaydeden Başkan Altepe, son olarak şunları söyledi:
 
"Bağlantı yolları, köprüleri ve giriş çıkış stratejisi tüm sistem bunun üzerine kuruldu. Takımların otobüsleri geliyor ve stadyumun içine kadar giriyor. Otobüslerden inen futbolcular adım mesafesinde soyunma odalarına girebiliyor. Çıkışlar da yine aynı sistemle yapılıyor. Bu şekilde herhangi bir olayın önüne geçilmiş oluyor."
 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER