'Terim Galatasaray'ı Onurlandırmıştır'

Galatasaray Kulübü’nün ekim ayı aylık olağan divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulunan sarı-kırmıızılı kulübün 2. Başkanı Özkan Olcay, Fatih Terim’in milli takımı çalıştırmasından sonra itilafların gündeme geldiğini söyledi.

'Terim Galatasaray'ı Onurlandırmıştır'

“İTİLAFLAR GÜNDEME GELDİ”

Üyelerin eleştirilerini cevaplandıran Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Özkan Olcay, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 14. maddesinde yer alan, ‘TFF acil ve gerekli gördüğü hallerde seçtiği adamı milli takımda görevlendirmeye yetkilidir’ maddesini hatırlatarak, şu açıklamalarda bulundu: “Ne zaman ki Fatih Terim’in A Milli Takım’ı çalıştırması gündeme geldi. Bu olaydan sonra itilaflar gündeme geldi. Fatih Terim, hem Galatasaray’ı hem de milli takımı çalıştırmak istedi. Biz de Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak istiyorduk. Bu nedenle hocamıza iki kulvarda yeterli olamayacağını ifade ettik. Zaten Fatih Terim’in de milli takımla ilgili düşünceleri vardı. Bundan dolayı yollarımızı ayırmak zorunda kaldık.”
 
“TFF BÜYÜK YANLIŞLIK YAPMIŞ OLACAKTIR”
 
Özkan Olcay, Fatih Terim’in A Milli Takım ile basın önünde yapılan anlaşma sonrasında sorunların büyüdüğüne vurgu yaparak, “Eğer Fatih Terim hakikaten böyle bir sözleşme imzalamamışsa, o zaman Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) milli takım teknik direktörlüğü görevini verdiği bir elemanından kendi statüsündeki esaslara sözleşme imzalamamaktan ötürü büyük yanlışlık yapmış olacaktır. Buna da pek ihtimal vermek istemiyorum” diye konuştu.
 
“FATİH TERİM, GALATASARAY’I ONURLANMIŞTIR”
 
Divan Kurulu toplantısında bazı üyelerin Roberto Mancini’nin Fatih Terim’in iki katı maaş alıyor şeklindeki eleştirilerine de cevap veren Olcay, bu konuya rakamlarla açıklık getirerek Mancini’nin maaşının belirtildiği gibi olmadığını söyledi.
 
Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Özkan Olcay, Fatih Terim’e milli takımda başarılar dileyerek, “Kendisi Galatasaray’ı onurlandırmıştır. Onurlandırmaya da devam edecektir. Şimdi biz buradayız. Yarın Fatih Terim tekrar gelebilir. Kimse de bunu engelleyemez” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2013, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER