Teknik Direktörlerden Değerlendirme

Eskişehirspor’un kendi sahasında Beşiktaş’ı 1-0 yendiği maç sonunda düzenlenen basın toplantısında her iki takımın teknik direktörü karşılaşmayı değerlendirdi.

Teknik Direktörlerden Değerlendirme
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Eskişehirspor’u tebrik ederek hak ettiklerini bir galibiyet aldıklarını söyledi. Basın mensuplarının çeşitli sorularını da yanıtlayan Bilic şöyle konuştu:
 
"Maçın ilk yarısına iyi başladık, pozisyonlar bulduk ancak şanssız bir şekilde geriye düştük. İkinci yarıda oyunu çevirmek istedik ama yorgun düştük. Gereken enerjiyi ortaya koyamadık. Sahada gerekli enerjiyi yansıtabilen bir oyuncumuz bile yoktu. Maç öncesinde bu senaryo öngörülebiliyordu. Liverpool maçından sonra en zor deplasman maçına çıktık. Maçta gereken enerjiyi, mücadeleyi ortaya koyamadık. Maçı kaybettiğiniz de teknik direktörün yanlış seçimler yaptığını söyleyebilirsiniz. Ama bugün işler kötü gittiyse bunun sebebi rotasyon değil. Liverpool ile hem fiziksel hem de zihinsel olarak zor bir maç oynadık. Demba Ba sakat olduğu için ilk 18’de değildi. Gökhan’ın da sakatlığı vardı o yüzden o da ilk 11 başlamadı. Liverpool maçında görev almayan oyuncularımıza görev verdik. Burada amaç, oyuncuların mümkün olduğu kadar direncini ve seviyesini yüksek tutabilmekti. Tabi ki kaybettiğimizde siz haklısınız. Çünkü siz görüşlerinizi maçtan sonra dile getiriyorsunuz. Bu anlamda yapacak bir şey yok."
 
SKİBBE TARAFTARLARDAN DA MEMNUN
Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe ise galibiyete sevindiklerini belirtti. Takımın performanstan memnun olduğunu ifade eden Skibbe şöyle dedi:
 
"Bir takım olarak yapabileceğimizin en iyisini yaptık. İlk yarı Beşiktaş bizi futbol bakımından domine etti. İkinci yarıda çok iyi kontra ataklara çıktık. Onları da iyi değerlendirmeye çalıştık. Sonuca bakarsak bu galibiyeti hak ettik. Takımın performansından ziyade bir de taraftarlarımızın gösterdiği performans mükemmeldi. Taraftarlarımız şunun ispatını gösterdi. Takımının ve şehrinin arkasında duruyorlar. Ben inanıyorum ki bizim taraftarlar da bugünkü gibi bir Eskişehirspor istiyor."
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 23:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER