Tarihi davada 10. duruşma

Futbolda "şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 16'sı tutuklu 93 sanık açılan davanın 10. duruşması görülmeye başlandı.

Tarihi davada 10. duruşma

 

MİT KARAN : 'BİR GALATASARAYLI OLARAK FENERBAHÇE'NİN ŞAMPİYON OLMASINI İSTEMEM'
 
* Futbolda şike davasının 10. duruşması tutuksuz sanıkların savunmalarının alınmasıyla devam ediyor 
 
* Ümit Karan,
 
" Hayatım alt üst oldu"
 
"Böyle birşeyle bana gelemezler, çok ağır tepki koyacağımı bilirler"
 
"Bir Galatasaraylı olarak Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını istemem"
 
"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 16'sı tutuklu 93 sanık açılan davanın 10. duruşması görülmeye başlandı. Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya aralarında Aziz Ylıdırım ve Olgun Peker'in bulunduğu 16 tutuklu sanık katıldı. Tutuksuz sanıklardan ise bir önceki celse tahliye edilen Şekip Mosturoğlu'nun yanı sıra savunmalarını yapmak üzere Ümit Karan'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda tutuksuz sanık duruşmada hazır bulundu. 
 
"BİR GALATASARAYLI OLARAK..."
 
Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci tutuksuz sanıklardan Ümit Karan'ı sanık kürsüsüne çağırdı. Karan savunmasında, "Şu anda hayatım alt üst oldu. Böyle bir olayda adımın geçmesi beni çok üzdü" dedi. 
 
Eskişehirspor-Fenerbahçe maçında Fenerbahçe lehine şike yaptığı iddiasıyla suçlanan Karan, "Bir Galatasaraylı olarak Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını istemem" diye konuştu. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci Karan'a tutuklu sanık Ali Kıratlı ile yaptığı konuşmaların ne anlama geldiğini sordu. Karan ise,"Böyle birşeyle bana gelemezler, çok ağır tepki koyacağımı bilirler" ifadesini kullandı. Duruşma, Karan'ın savunmasıyla devam ediyor. 
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2012, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER