Tamam mı Devam mı?

Trabzonspor'da Sadri Şener'le Şenol Güneş'in dün yaptığı farklı açıklamalar kafaları karıştırdı.

 Tamam mı Devam mı?

 

Başkan Şener, teknik direktör Şenol Güneş’in önümüzdeki sezon da takımın başında olacağını söyleyerek, “Aramızda sorun yok. Verdiği listeye göre transfer çalışmaları yapılıyor” dedi.
 
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, dün Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti. Ziyaret sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Şener, önemli mesajlar verdi. Bordo-Mavililer’in başkanı ilk olarak Şenol Güneş’le ilgili spekülasyonlara son noktayı koydu ve, “Hocamızla ilgili bir sorun yok. Kendisi tatile gitti. Onun verdiği listeye göre transfer çalışmaları devam ediyor” dedi. Şener, Burak’la ilgili transfer iddialarına da açıklık getirerek, “Bize ulaşan bir talep yok. Burak bizim sözleşmeli oyuncumuz ve her zaman Trabzon’da mutlu olduğunu söylüyor” ifadelerini kullandı.
 
Kriz nedeniyle Türkiye’de büyük transfer yapabilen takım sayısının belli olduğunu dile getiren Sadri Şener, “Şu anda resmi transfer değil, ön protokol yapıyoruz. Yasin Öztekin’le de ön protokol imzaladık. UEFA’nın Türk takımlarıyla ilgili kararını bekliyoruz. Eğer tüm takımlarımıza Avrupa’yı yasaklarsa, bırakın transferi, eldekileri de tutamayız” dedi. Şener ayrıca Alper Potuk’un fiyatının yüksek olduğunu ancak düşündüklerini belirtirken, Fildişili stoperle (Sol Bamba) görüştüklerini söyledi.
 
Kore’de bulunan Şenol Güneş ise Şener’in sözleriyle çelişen açıklamalar yaptı: Kesin kararımı Türkiye’ye dönünce vereceğim. Kafamı dinleyip, en doğru kararı vermek istiyorum...
 
Yeosu Expo 2012 Fuarı için Güney Kore’de bulunan Şenol Güneş, burada Koreli gazetecilere yaptığı açıklamalarla kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Koreli basın mensuplarının, Güneş’in Güney Kore Milli Takımı için 1 numaralı aday olduğunu söylemesi üzerine Güneş, “Şu an Trabzonspor ile bir yıllık sözleşmem var. Türkiye’deki ortam nedeniyle Trabzonspor’dan ayrılabileceğimi söylemiştim. Ancak kulübüm beni bırakmıyor. Kesin kararımı Kore’den dönünce vereceğim. Kafamı dinleyip, sakinleşip en doğru kararı vermek istiyorum. Şu an ne söylesem yanlış olur. Kore’ye gelirim desem Türkiye’de, gelmem desem burada bazı insanlar kırılacak. Bu nedenle ne evet, ne hayır diyorum” ifadelerini kullandı.   
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER