'Takım Olduk'

Trabzonspor’un Portekizli kaptanı Jose Bosingwa, takım olma konusunda önemli aşamalar kaydettiklerini söyledi.

'Takım Olduk'
"MERSİN GALİBİYETİ EKSTRA MOTİVASYON OLDU"
 
Trabzonspor’un internet sitesine açıklamalarda bulunan Bosingwa, Mersin İdmanyurdu galibiyetinin takımın moral motivasyonu için çok önemli olduğunu belirtirken şunları söyledi:
 
"Bu maçın farklı bir özelliği de 2’nci deplasman galibiyetini almamız oldu. Üstelik farklı bir skorla kazandık. Bu farklı galibiyet takıma ekstra motivasyon oldu. Bu tarz maçlar takımı daha ileriye götürecektir. Ligde de daha yukarıya çıkacağımıza inanıyorum."
 
Pazartesi akşamı Gaziantepspor’la deplasmanda oynayacaklarını da hatırlatan Bosingwa, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Takımımız için çok önemli bir müsabaka. Galip geldiğimiz takdirde hedeflerimiz doğrultusunda çok önemli bir adım atmış oluruz. Bu nedenle maçtaki amacımız güzel sonuçlu bir galibiyet olacak."
 
"BENİM İÇİN EN ZORU TAKIMIN DIŞNDA KALMAK"
 
Sağ kanat oyuncusu olmasına rağmen stoper olarak görev yapmanın kendisi için bir sorun teşkil etmediğini dile getiren Jose Bosingwa, şöyle devam etti:
 
"Benim için en zor pozisyon takımın dışında kalmaktır. Bu nedenle saha içinde hangi mevkide oynadığımın hiçbir önemi yok. Stoper mevkiinde de kendimi gayet iyi hissediyorum. Önemli olan takımıma yardım edebilmek. Şuan bunu iyi yaptığımı düşünüyorum. Netice itibariyle hocam bana nerede görev verirse orada elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Benim düşünce yapım bu."
 
"KAPTAN OLMAK ONUR VERİCİ"
 
Trabzonspor kaptanı olarak sahaya çıkmanın kendisi için onur verici olduğunu vurgulayan Jose Bosingwa, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Trabzonspor çok büyük bir kulüp. Ben de böyle büyük bir kulübün kaptanı olduğum için büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Üstelik buradaki 2’nci sezonumda bu göreve layık görülmem büyük bir mutluluk. Şu anda takımın ikinci kaptanıyım ve görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Böyle bir kulüpte bunu yaşamak benim için ayrı bir tecrübe."
 
"ERSUN YANAL’IN GELİŞİYLE BAZI ŞEYLER YERİNE OTURDU"
 
Ligin 2’nci yarısının lideri olduklarını da hatırlatan Bosingwa, bu konuda şöyle dedi:
 
"Bundan önceki sezonda ve bundan önceki antrenörümüz zamanında takımda çok fazla değişiklikler oluyordu. Çok fazla yeni oyuncu vardı ve çok fazla sistem geliyordu. Bu değişiklikler fazla olunca doğal olarak sağlam bir yapı oluşmuyordu. Ersun hocanın gelmesiyle bazı şeyler yerine oturdu. En azından oynadığımız oyundan daha fazla zevk alıyoruz. Bunun yanında çok fazla değişen oyuncu yok. Bir de sezon başından bu yana belirli bir süre geçti. Bu süre içerisinde oyuncular birbirini tanıdı ve alıştı. Hocanın taktiğine ve sistemine uyum sağladıktan sonra başarı otomatik olarak geliyor. Bu nedenle ikinci yarıda böyle bir çıkış yakaladığımızı düşünüyorum."
 
"EN ÖNEMLİSİ ÖNÜMÜZDEKİ MAÇ"
 
Her zaman bir sonraki maça odaklandığını da belirten Bosingwa, "Her maç kendi içinde bir öneme sahip. Bu nedenle maç maç değerlendirmek gerekiyor. Bizim için önümüzdeki 11 maç arasındaki en önemli maç bir sonraki. Bu nedenle sezon sonunda kaçıncı olacağımızı hiç düşünmüyorum. Önemli olan önümüzdeki maçtır. Bu düşünce takım olarak bize katkı sağlayacaktır" dedi.
 
"MEHMET UMARIM BÖYLE DEVAM EDER"
 
Heyecan ve mutluluğu topun çizgiyi geçmesinden sonra yaşadığını dile getiren Portekizli oyuncu, "Takımda frikik kullanan çok iyi oyuncular var ve önemli katkılar sağlıyorlar. İnşallah böyle devam eder. Bu konuda Mehmet Ekici’nin performansı çok iyi. Umarım böyle devam eder ve takıma katkı sağlar. Takım olma konusunda önemli aşamalar kaydettiğimizi düşünüyorum" diye konuştu.
 
Evcimen bir insan olduğunu söyleyen Bosingwa, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Yaklaşık 1.5 yıldır Trabzon’dayım. Yoğun bir antrenman ve maç trafiğimiz var. Geri kalan zamanımı genelde evde geçiriyorum. Bu sadece Trabzon için geçerli bir durum değil, önceki takımlarımda da böyleydim."
 
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER